تاریخ انتشار :جمعه ۱۲ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۱۴ ق.ظ
فاقددیدگاه
حاشیه‌ای بر سخنرانی نوبخت در چالوس؛

به نام شهدا و به کام دولت؛ وقتی در یادواره شهدا از خانواده شهید دعوت نمی‌شود

اگر چه از مدتی قبل قرار بود مراسم روز گذشته در چالوس به یادبود شهدای کارمند و مدافع حرم منطقه اختصاص یابد، اما سخنرانان آن تنها به بیان عملکرد دولت پرداختند.

به گزارش چالوس ما به نقل از بلاغ، شامگاه پنجشنبه محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در مراسمی در چالوس سخنرانی کرد. این برنامه با حاشیه‌هایی نیز همراه بود که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

✅ ساعت شروع مراسم ۱۸ عصر اطلاع‌رسانی شده بود، اما با اندکی تأخیر ساعت ۱۸:۳۰ در سینما جهان‌نمای چالوس آغاز شد.

✅ در ابتدای مراسم محمدناصر زندی به عنوان فرماندار چالوس به خیرمقدم‌گویی پرداخت، محمدمهدی راشدی امام جمعه چالوس و قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس نیز سخنرانان بعدی بودند.

✅ احمدی لاشکی در بخشی از سخنانش از حاضران خواست بایستند و نوبخت را تشویق کنند که حاضران نیز این کار را انجام دادند.

✅ نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در ادامه تأکید کرد که مردم مازندران اجازه انتقال آب دریای خزر را با استان سمنان نخواهند داد که این مطلب با حمایت مردم نیز مواجه شد.

✅ استاندار مازندران، ربیع فلاح جلودار نیز به بیان سخنانی در مورد خدمات دولت یازدهم در استان پرداخت.

✅ در ابتدای سخنرانی محمدباقر نوبخت، مسئولان شهرستانی و استانی بر روی سن حاضر شده، هدایا، لوح‌های تقدیر و حلقه گل به وی تقدیم کردند.

✅ نکته جالب در مورد این مراسم، نام آن بود، در حالی که این برنامه هم در تابلوهای اطلاع‌رسانی و هم د رجدول برنامه‌های هفته دولت به نام “یادواره شهدای کارمند چالوس و شهدای مدافع حرم غرب مازندران نام‌گذاری شده بود، در مراسم هیچ خبری از برنامه‌های معمول تجلیل از شهدا در آن نبود و تنها سخنرانان در بخش‌هایی از سخنرانی خود جمله‌ای در مقام شهید رجایی می‌گفتند.

✅ در پایان مراسم نیز قرار بود تجلیل از خانواده شهدا انجام شود، اما به علت کمبود وقت و جلوگیری از طولانی شدن مراسم وقتی نام شهدای مدافع حرم برای دریافت هدیه گفته شد، معلوم شد خانواده این شهدا در مراسم حضورر ندارند و پس از آن بود که تصمیم بر آن گرفته شد تنها نام شهدای کارمند چالوس و مدافعان شهید حرم توسط مجری مراسم خوانده شود و خانواده شهدا برای دریافت هدایا به درب سینما یا فرمانداری مراجعه کنند.

✅ پس از پایان برنامه و زمانی که خبرنگار بلاغ برای یافتن دلیل این اتفاق از خانواده یک شهید مدافع حرم پرس‌وجو کرد، معلوم شد در مورد این مراسم اطلاعی به این خانواده داده نشد.

✅ خانواده این شهید در ادامه گفت: صبح پنجشنبه بود که برای پرسیدن نام یکی دیگر از شهدا از فرمانداری با ما تماس گرفتند، اما حتی در این تماس نیز از خانواده شهید برای شرکت در برنامه دعوت نکردند.

✅ با اتمام مراسم، نوبخت و هیئت همراه به همراه استاندار از درب پشت سن و از درون انبار انتهای سالن به سرعت از محل مراسم خارج شدند.

حرف آخر؛

اگر چه از مدتی قبل قرار بود این مراسم به یادبود شهدای کارمند و مدافع حرم منطقه اختصاص یابد، اما سخنرانان آن تنها به بیان عملکرد دولت پرداختند. اگر چه چنین رفتاری پیش از این نیز از سوی نمایندگان دولت در شهرستان‌های مختلف و در زمان افتتاح یا کلنگ‌زنی پروژه‌های هفته دولت دیده شده بود، اما دولتی‌ها نباید فراموش کنند که یادواره شهدا باید از چنین فعالیت‌هایی دور بماند.

البته به نظر می‌رسد در ماه‌های باقیمانده تا انتخابات دولت دوازدهم، دولت تدبیر و امید تلاش خواهد کرد از هر تریبون و مراسمی برای یادآوری خدمات خود استفاده کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.