تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۷:۱۶ ق.ظ
فاقددیدگاه

قرارداد ۱۳۰۰۰۰۰۰۰۰ یورویی قطعه دوم آزادراه

نماینده مردم چالوس گفت: قطعه چهارم آزادراه تهران-شمال آماده شده است و قطعه یکم هم به سرعت پیش می‌رود، قطعه دوم نیز با قراردادی به ارزش یک میلیارد و 300 میلیون یورو به شرکت دوو کره جنوبی سپرده شد.

به گزارش چالوس ما، قاسم احمدی‌لاشکی شامگاه پنجشنبه در مراسم یادواره شهدای کارمند شهرستان چالوس اظهار کرد:میزان فروش نفت در یک برهه از زمان کمتر از ۸۰۰ هزار بشکه بود اما امروز با احتساب میعانات گازی ۴ برابر شد.

وی افزود: در دولت قبل اتاق فکر دولت که همان سازمان برنامه و بودجه بود، جای خود را به معاونت راهبردی داد که امروز با تلاش دولت و مجلس جایگاه خود را باز یافت.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این دولت جامعه به طور هدفمند در حال حرکت است، تصریح کرد: آرامش اقتصادی در این دولت به کشور بازگشته است و دغدغه‌های قبلی وجود ندارد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران سال ۹۴ را سال سیاه مالی دولت خواند و خاطرنشان کرد: مهمترین موضوع برای همه اهالی منطقه پروژه آزادراه است، هیچ دولتی اراده جدی برای درک مشکلات مردم در مورد این مسأله نداشت.

احمدی‌لاشکی با تأکید بر اینکه دولت در مورد آزادراه سنگ تمام گذاشته است، گفت: قطعه چهارم آزادراه آماده شده است و قطعه یکم هم به سرعت پیش  می‌رود، قطعه دوم نیز با قراردادی به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو به شرکت دوو کره جنوبی سپرده شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: گازرسانی به شهر و ۹ روستای مرزن آباد و نیز شهر کجور از دستاوردهای مهم این دولت در چالوس و نوشهر است.

وی تأکید گرد: پروژه آب ملک جوب کلاردشت با اعتبار ۸۵ میلیارد ریالی تا پایان سال ۹۵ افتتاح می‌شود و بیمارستان درمان بستر مرزن آباد بر اساس قولهایی که داده شد تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی مشکل آب شرب را از مشکلات اصلی منطقه دانست و گفت: با این وجود انتفال آب دریای خزر به سمنان را نخواهیم پذیرفت.

این نماینده مجل با بیان اینکه در بسیاری از نقاط مهم چالوس و نوشهر مشکل آب شرب وجود دارد، یادآور شد: با پیگیری وزیر نیرو، در تلاش برای انتقال آب دلیر به شهرهای چالوس و نوشهر هستیم اما با وجود نامه‌نگاری با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، هنوز دستوری در این زمینه صادر نشد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران تصریح کرد: تعداد منطقه‎های آزاد کشور از ۷ به ۱۴ رسید اما مازندران در این توسعه سهمی ندارد، درخواست ما برنامه ریزی برای ایجاد منطقه آزاد در سه نقطه از مازندران به صورت یکپارچه است.

احمدی‌لاشکی در پایان گفت: بندر نوشهر قدیمی ترین بندر شمال ایران است و وجود امکاناتی مانند فرودگاه و ادارت کل، نباید ایجاد منطقه آزاد در نوشهر و چالوس فراموش شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.