تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۸:۵۸ ب.ظ
فاقددیدگاه
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد

تخصیص بودجه سه‌ درصدی برای بهداشت و سلامت روان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در سال جاری بودجه سه درصدی برای بخش سلامت روان در نظر گرفته شده است که می‌تواند تأثیر خوبی را به همراه داشته باشد.

به گزارش چالوس ما، محسن اعرابی صبح یکشنبه در کارگاه ملی سلامت روان در چالوس با اشاره به برنامه‌های حوزه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: به‌زودی در تمام شبکه‌های بهداشت روستایی روان‌شناس مستقر می‌شود که می‌تواند باعث ارتقاء خدمات در حوزه سلامت شود.

وی افزود: جایگاه همه بخش‌های جامعه در زمینه توسعه سلامت روان باید به آنان شناسانده شود و برای این کار نیاز است میزان آگاهی کارمندان دستگاه‌های دولتی و ادارات ارتقا یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به تلفات ناشی از حوادث تصریح کرد: برای بهبود سلامت جامعه به جای درمان پس از وقوع حوادث باید برای پیشگیری تلاش کنیم.

اعرابی به وقوع سیل و طوفان چند روز گذشته در مازندران اشاره کرد و یادآور شد: با پیشگیری از بسیاری از حوادث مانند سیل هزینه‌های درمانی کاهش می‌یابد و با تصمیمات درست در زمینه آبخیزداری می‌توان خسارت ناشی از این بلای طبیعی را به حداقل رساند.

وی ادامه داد: سلامت روان زمینه‌ساز توسعه در جامعه می‌شود تا آنجا که در برخی کشورهای توسعه‌یافته برای حل مشکل فرزندان دچار عقده‌های روانی یارانه تعلق می‌گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران یکی از عوامل مهم در توسعه اقتصادی هر کشور، برخورداری از نیروی انسانی سالم است، در سال جاری نیز بودجه سه درصدی برای بخش سلامت روان در نظر گرفته شده است که می‌تواند تأثیر خوبی را به همراه داشته باشد.

این مسئول با تأکید بر لزوم توجه به مشکلات روانی کودکان خاطرنشان کرد: مشکلاتی مانند عقده حقارت در دوران کودکی باید بررسی و درمان شود، چرا که در غیر این صورت در بزرگسالی باعث بروز مشکلات بزرگتر می‌شود و آسیب‌های زیادی را برای جامعه به همراه دارد.

اعرابی با اشاره به لزوم همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی با وزارت بهداشت و درمان اظهار کرد: برای بهبود وضعیت روانی جامعه در آینده، باید از همین امروز برای این حوزه هزینه شود، اگر همه دستگاه‌ها برای این مسأله بودجه در نظر گیرند، در بسیاری از هزینه‌ها در آینده صرفه‌جویی می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.