تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۹:۰۶ ب.ظ
فاقددیدگاه
معاون استاندار مازندران در امور اقتصادی خبر داد

تفویض ۷۶ مورد از اختیارات ادارت کل به مدیران شهرستان‌های غرب مازندران

معاون استاندار مازندران در امور اقتصادی گفت: 76 مورد از اختیارات هیئت دولت به وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرکزی تفویض شد که با پیگیری استاندار قرار شد برای رفاه مردم مدیران کل نیز این اختیارات را به مدیران شهرستان‌های غرب مازندران تفویض کنند.

به گزارش چالوس ما، حسن خیریانپور ظهر دوشنبه در همایش تجلیل از بانوان فرهیخته غرب مازندران در چالوس اظهار کرد: امروز مجموعه استانداری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پنهان استان شناخت خوبی دارد و در برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت از آن استفاده می‌کند.

وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی استراتژیک مازندران و ویژگی‌هایی مانند همسایگی با کشورهای حاشیه دریای خزر، برخورداری از سه فرودگاه و چهار بندر فعال، بهره‌مندی از ذخایر بی‌پایان دریا و جنگل، وجود باغ‌های مرکبات، خاک حاصلخیز، ظرفیت‌های گردشگری متعدد، طبیعت زیبا و سواحل منحصر به فرد، با استفاده از نیروی انسانی خلاق تلاش می‌شود همه اینها را برای برنامه‌ریزی در راه شتاب‌ دادن به توسعه استان به کار بست.

معاون استاندار مازندران در امور اقتصادی با اشاره به برنامه‌های هفته دولت سال جاری ادامه داد: در هفته دولت امسال از ۷۹۹ پروژه عمرانی بهره‌برداری شد که در مجموع بیش از ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار داشت، چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیز در زمینه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات صرف شد که میزان اعتبارات استان در هفته دولت را به بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال رساند.

این مسئول با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در دنیای جدید خاطرنشان کرد: وجود این فناوری‌ها در زندگی روزمره و مسائلی مانند هوشمندسازی مدارس و خدمات دولت الکترونیک به انجام امور عادی زندگی مردم کمک شایانی می‌کند.

خیریانپور با اشاره به مزایای فناوری‌های جدید ارتباطی تصریح کرد: سرعت در ارائه خدمات، کاهش هزینه‌ها و پیشگیری از فساد اقتصادی و اداری از جمله این مزایا است.

وی با بیان اینکه امروز مازندران در زیرساخت‌های ارتباطی بعد از تهران رتبه دوم را در کشور دارد، اظهار کرد: حضور گردشگران داخلی و خارجی با توجه به موقعیت ویژه مازندرانیک ظرفیت عظیم برای استان است، البته چالش‌هایی نیز به همراه دارد.

معاون استاندار مازندران ترافیک را مهم‌ترین معضل شهرهای غرب مازندران خواند و افزود: احداث کمربندی برای شهرهای غرب استان مصوب شده است و در ادامه شهرداران باید برای احداث آن پیگیری کنند، البته پروژه‌هایی مانند پل سرد‌آبرود و تونل شهری تأثیر زیادی در کاهش ترافیک منطقه داشته است.

وی از تفویض اختیارات ادارات کل به برخی از مدیران غرب مازندران اشاره کرد و گفت: در یک مرحله ۵۲ مورد از اختیارات هیئت دولت به وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرکزی تفویض شد و در مرحله دوم نیز ۲۴ مورد دیگر انجام شد که با پیگیری استاندار قرار شد برای رفاه مردم مدیران کل نیز این اختیارات را به مدیران شهرستان‌های غرب مازندران تفویض کنند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.