تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۸:۰۷ ب.ظ
فاقددیدگاه
معاون فرماندار چالوس تأکید کرد

نقش پررنگ تعاونی‌ها در رفع معضل اشتغال

معاون فرماندار چالوس گفت: تعاونی‌ها نقش بسزایی در بخش‌های خدماتی و اقتصادی دارند و می‌توان نقش آنها را در رفع مشکل اشتغال که اولویت نخست دولت است، پررنگ‌تر کرد.

به گزارش  چالوس ما، حمید محمدی‌فیروز عصر سه‌شنبه در جلسه هم‌اندیشی تعاون‌گران چالوس، با اشاره به فرا رسیدن هفته تعاون اظهار کرد: استفاده از خرد جمعی و همکاری از سال‌های اولیه ظهور دین اسلام وجود داشته است، کلمه تعاون نیز در اعتقادات ما ریشه دارد.

وی افزود: تعاونی‌های فعال باید شناسایی شده، از تجربیات آنها استفاده شود، از سویی دیگر علت تعطیلی تعاونی‌های غیر فعال نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون فرماندار چالوس با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت این بخش باید به دقت شناسایی شود، تصریح کرد: امروز دولت تسهیلات خوبی به تعاونی‌ها می‌دهد اما برای موفقیت تعاونی‌ها، نیاز است زیرساخت‌های لازم وجود داشته باشد، البته برای موفقیت یک تعاونی، همکاری و کمک دستگاه‌های اجزایی نیز لازم است.

محمدی در ادامه تأکید کرد: باید توجه بیشتری به تعاونی‌های فعال داشت، البته تعاونی‌های ضعیف نیز باید رونق پیدا کنند تا بتوان از این ظرفیت مناسب برای بهبود عرصه اشتغال یاری گرفت.

وی در پایان گفت: تعاونی‌ها نقش بسزایی در بخش‌های خدماتی و اقتصادی دارند و می‌توان نقش آنها را در رفع مشکل اشتغال که اولویت نخست دولت است، پررنگ‌تر کرد، گام اول هم در این راه شناسایی تعاونی‌های غیرفعالی است که از انگیزه لازم برای فعالیت برخوردارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.