تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه کلاردشت:

اظهارات هاشمی رفسنجانی سخیف است و مبنای علمی ندارد

امام جمعه کلاردشت گفت: اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی مبنی بر بی‌اهمیت جلوه دادن افزایش قدرت دفاعی بعد از جنگ، سخیف است و مبنای علمی ندارد

به گزارش چالوس ما، حجت الاسلام حسین مقیسه در خطبه‌های نمازجمعه این هفته کلاردشت با اشاره به حوادث سال گذشته در سرزمین منا اظهار کرد: در حوادث منا آل سعود مقصر هستند و همه کارشناسان و شاهدان هم بر این مسأله اتفاق نظر دارند.

وی حکام سعودی را قسی‌القلب خواند و افزود: آنها برخی مجروحان را در حالی که زنده بودند به جای درمان در کانتینر‌های در بسته به همراه فوت‌شدگان قرار دادند و آنها را به شهادت رساندند.

امام جمعه کلاردشت با اشاره به برخی دیگر از جنایات آل‌سعود در طول تاریخ تأکید کرد: جهان اسلام باید آل سعود را بشناسند و فکری اساسی برای مدیریت حج بکنند.

مقیسه ادامه داد: جنایات شجره خبیثه آل‌سعود در منا، بحرین، یمن و جای جای جهان اسلام دیده می‌شود و قابل اغماض نیست.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز عرفه، آن را روز نیایش خواند و خاطرنشان کرد: از دعای روحبخش عرفه که به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در تمام مساجد شهر و روستا برگزار می‌شود، نباید غفلت کرد.

امام جمعه کلاردشت به پیمان FATF اشاره کرد و یادآور شد: امروز برخی نهادهای انقلابی که در لیست تحریم هستند، در بانک‌های داخلی و به دست خودمان تحریم شدند.

مقیسه این کار را به معنای تأیید تحریم‌های ظالمانه در داخل کشور دانست و گفت: البته برخی مسئولان اقتصادی کشور این مسأله را تکذیب کردند، اما در برابر مدارکی که در فضای مجازی منتشر شده است، چیزی نگفته‌اند.

وی با اشاره به اظهارات چند روز اخیر هاشمی رفسنجانی مبنی بر بی‌اهمیت جلوه دادن افزایش قدرت دفاعی بعد از جنگ، این اظهارات را سخیف خواند و تصریح کرد: اینگونه اظهارات بارها از سوی او شنیده شده است و تکرار چندباره آن نشان از خط هاشمی رفسنجانی دارد و نمی‌تواند ناشی از اشتباه یا تصادف باشد.

امام جمعه کلاردشت ادامه داد: هاشمی می‌گوید نباید به دنبال موشک رفت و برای این حرف خود ژاپن و آلمان را مثال می‌زند که به دنبال صنایع دفاعی نرفتند و پیشرفت کرده‌اند.

مقیسه تأکید کرد: اظهارات هاشمی مبنای علمی ندارد، چرا که ژاپن هشتمین با ۴۱ میلیارد دلار، کشور و آلمان با ۳۷ میلیارد دلار نهمین کشور دنیا از نظر هزینه دفاعی هستند.

وی در پایان گفت: سوالی که مطرح است آن است که چرا در حالی که دشمنان ایران بی‌پرده ما را تهدید نظامی کرده و گروهک‌های زیادی را برای مقابله با ایران اسلامی ایجاد کرده است، این فرد باید ما را از این مساله محروم بداند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.