تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
در سال گذشته انجام شد؛

ساخت ۳۶ فیلم توسط فیلم‌سازان چالوسی

مدیر انجمن سینمای جوان در چالوس گفت: در سال گذشته ۳۶ عنوان فیلم توسط اعضای انجمن سینمای جوانان ایران دفتر چالوس ساخته شد و ۲۵۰ فریم عکس هم در کانون عکس بررسی شد.

به گزارش چالوس ما، بهنام طهماسبی شامگاه سه‌شنبه در نهمین نشست فعالان عرصه فیلم کوتاه در دانشگاه آزاد چالوس، با بیان اینکه سینما یک ابرهنر است، اظهار کرد: سینما می‌تواند نقش تربیت‌کننده انسان را ایفا کند و به همین دلیل باید جدی گرفته شود.

وی با اشاره به تلاش برخی دولت‌ها برای حذف نام روز ملی سینما از تقویم افزود: دلیل قابل دفاع برای این کار وجود ندارد، در مقابل انجام چنین کاری سینما و سینماگران را با چالش روبه‌رو می‌کند و هنرمندان اجازه نمی‌دهند این اسم از تقویم حذف شود.

مدیر انجمن سینمای جوان در چالوس خاطرنشان کرد: سینما باید به صورت مردم‌نهاد باشد اداره شود چون از دل مردم برخاسته است و همین امر دلیلی برای ثبت روز ملی سینام در تقویم شمسی است.

طهماسبی خاطرنشان کرد: با وجود نام‌گذاری ۲۱ شهریور در تقویم ملی به عنوان روز ملی سینما، هنوز این صنعت در شهرستان چالوس را باور نکرده‌اند، تا حدی که همایش‌های ویژه این روز از سوی مسئولان جدی گرفته نمی‌شود.

این کارشناس امور سینمایی یادآور شد: در صنعت سینمای نوشهر و چالوس ابهامات زیادی وجود دارد به‌طوری‌که عده‌ای تازه‌وارد برای در انحصار گرفتن این در تولید و ارائه برنامه هنری صنعت تلاش می‌کنند، چنین مسائلی هنرمندان منطقه را به حاشیه رانده، باعث می‌شود به جای پرداختن به اصل ماجرا، تنها سعی در مطرح کردن نام خود داشته باشند.

مدیر انجمن سینمای جوان در چالوس با بیان اینکه عده‌ای باعث نامطلوب شدن مسیر فیلم‌سازی در شهرستان می‌شوند، گفت: این افراد از اصل این هنر غافل شده‌اند، به همین دلیل است که انجمن سینمای جوان در چالوس در مدت اخیر ثبت تاریخ شفاهی سینما و فیلم‌سازی است.

طهماسبی تصریح کرد: بزرگ‌ترهای سینما در شهرستان باید برای شفاف‌سازی در این صنعت کمک کنند، مسئولان هم باید خود را آماده شنیدن حرف‌های ناگفته هنرمندان کنند.

وی با بیان اینکه دومین هفته فیلم و عکس در چالوس برگزار می‌شود، تأکید کرد: در این مراسم از ۶ تا ۹ مهرماه برنامه‌هایی نظیر نمایشگاه آثار هنرمندان عکاس شهرستان‌های نوشهر و چالوس، دو کارگاه عملی پخش فیلم و برنامه اختتامیه انجام می‌شود، دوره فیلم‌سازی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت از ۱۷ مهرماه نیز برنامه دیگر این انجمن است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.