تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۰۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس:

حیات اسلام وابسته به حیات قرآن است

امام جمعه چالوس گفت: حیات اسلام وابسته به حیات قرآن و حیات قرآن نیز به وجود مربیان و بانیان قرآن وابسته است.

به گزارش  چالوس ما، حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی عصر چهارشنبه در جشنواره قرآن ناطق که با حضور مؤسسات و مراکز قرآنی شهرستان چالوس در سالن شهید آوینی آموزش‌وپرورش این شهرستان برگزار شد، اظهارکرد: قرآن ناطق استعاره از امام علی(ع) است که معیار سنجش اعمال و رفتارهای انسان‌ها است.

وی با بیان اینکه دست‌اندرکاران مراکز قرآنی باید ابتدا خودشان به قرآن عمل کنند، افزود: ظرفیت قرآنی شهرستان چالوس بسیار مناسب است و از قاریان صاحب نامی در کشور برخوردار است، این مسأله نشانگر علاقمندی خانواده‌ها به قرآن است.

امام جمعه چالوس تنها راه بیمه شدن از آسیب‌ها و فتنه‌ها را توجه به قرآن دانست و تصریح کرد: امروز این فکر و روحیه در جامعه وجود دارد و همه بر این باور هستند که راه نجاتی به جز قرآن وجود ندارد.

راشدی با تقدیر از نوجوانان و جوانانی که رتبه‌های کشوری و استانی در رشته‌های مختلف قرآنی را کسب کرده‌اند یادآور شد: این امر ناشی از عملکرد مناسب مؤسسات و مراکز قرآنی سطح شهرستان است، البته همه‌گیر شدن علوم قرآنی به برکت وجود امام شهدا بود.

وی با استفاده از آیات قرآن و روایات مربیان قرآنی را پرچمدار اسلام برای تبلیغ دین خواند و خاطرنشان کرد: احترام به این افراد زمینه اکرام از سوی خداوند است و اهانت به انان نیز موجب لعنت خدا می‌شود، این احادیث همواره زمینه مباهات فعالان قرآنی است.

امام جمعه چالوس ادامه داد: حیات اسلام وابسته به حیات قرآن و حیات قرآن نیز به وجود مربیان و بانیان قرآن وابسته است.

این مسئول تأکید کرد: فردی که حامل و عامل به قرآن باشد همواره در پناه فرشتگان قرار دارد و این مسأله در احادیث ما تکرار شده است، حاملان قرآن باید در تمام خوبی‌ها پیش‌گام باشند.

راشدی محبت و وابستگی به‌دنیا را مستوجب خشم خداوند دانست و اظهار کرد: این افراد مانند یهودیان و نصارایی هستند که به قرآن توجه نکردند.

وی ادامه داد: باید به وعده‌های قرآن امیدوار بود و نباید در مشکلات روزمره غرق شد، ترس از خدا و الگوبرداری از دستورات قرآنی وظیفه همه ما است.

امام جمعه چالوس در پایان از مدیران مؤسسه‌ها و مراکز قرآنی خواست تا در کنار آموزش و قرائت قرآن، با عمل به محتوای قرآن رمینه ترویج ان را فراهم آورند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.