تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۵:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس تأکید کرد

معلمان آگاه و انقلابی، لازمه تحقق ارزش‌های اسلامی در مدارس

امام جمعه چالوس گفت: اگر معلمان دلسوز بوده و به مبانی علمی و انقلابی، ارزش‌های اخلاقی و سرنوشت فرزندان و کشور وفادار باشد، می تواند این روحیات را به دانش آموزان منتقل کند.

به گزارش چالوس ما به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهرستان چالوس ضمن تبریک عید سعید غدیر و همچنین سالروز آغاز ولایت امام هادی (ع) اظهار کرد: باید با انجام برنامه‌هایی مانند نصب طاق نصرت، پرچم و بنر، چراغانی کردن خیابان ها و میادین شهر، پخش شربت و شیرینی و پذیرایی و دستگیری و انفاق به محرومین و نیازمندان، شهد ولایت امام علی (ع) را در کام عموم مردم شیرین کرده مراسم عید غدیر هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.

وی با اشاره به سالروز فاجعه کشتار مردم فلسطین در اردوگاه های صبرا و شتیلا به دست رژیم غاصب صهیونیستی افزود: بیش از ۳۲ هزار نفر به طرزی فجیع قتل‌عام شدند و انواع شکنجه ها را به انها روا داشتند، اما با وجود انتشار تصاویر و اخبار این جنایت هولناک هیچ حرکت قابل توجیحی از سوی جامعه جهانی انجام نشد، چرا که آمریکا پشت سر این نسل‌کشی بی‌سابقه بود.

امام جمعه چالوس به حمایت دنیا از جنایات آل‌سعود در یمن اشاره کرد و یادآور شد: علاوه بر این گروه‌های تکفیری تروریستی در سوریه و عراق این همه جنایت می‌کنند اما به خاطر حمایت آمریکا و اسرائیل و حکومت های مرتجع عربی هیچ کس آن را محکوم نمی‌کند.

این مسئول در ادامه با انتقاد از سکوت سازمان‌های حافظ حقوق بشر، آن را سکوتی مرگبار خواند و تصریح کرد: دیروز در خبری مبنی بر ارسال هشت هزار میلیارد دلار تسلیحات از سوی آمریکا به اسرائیل آمده بود که نشان از حمایت تسلیحاتی کشورهای استکباری از این جنایات دارد و با این کار بر جنایت آنان مهر تایید می‌زنند.

راشدی به پیمان تسلیحاتی چند روز قبل آمریکا با عربستان اشاره کرد و ادامه داد: کار به جایی رسیده است که نتانیاهو ایران را مانع ثبات در منطقه می‌داند و حتی از اینکه حجاج ایرانی با ممانعت سعودی‌ها نتوانستند در مراسم حج امسال حضور پیدا کنند، ابراز خوشحالی کرده است .

وی با اشاره به سالروز آغاز تهاجم وسیع نظامی رژیم بعث عراق در سال ۵۹ به ایران و نیز آغاز سال تحصیلی جدید گفت: مدرسه و دانشگاه مراکزی برای دفاع از هویت و ارزش‌های اسلامی هستند و جوانان و آینده‌سازان جامعه سرمایه‌های بزرگ کشور هستند، باید با مجهز کردن آنان به علم و ایمان در کنار هم، در برابر تهاجم گسترده دشمن آماده دفاع و مقابله باشند.

امام جمعه چالوس در پایان لازمه تحقق و حفظ ارزش‌های اخلاقی و اسلامی در مدارس را وجود معلمانی آگاه، معتقد، انقلابی و توانمند دانست و گفت: اگر معلمان دلسوز بوده و به مبانی علمی و انقلابی، ارزش‌های اخلاقی و سرنوشت فرزندان و کشور وفادار باشد، می تواند این روحیات را به دانش آموزان منتقل کند زیرا مدرسه کارگاه انسان‌سازی و معلم نیز انسان‌ساز است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.