تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۹:۴۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

غدیر؛ محور وحدت مسلمانان جهان

امام جمعه چالوس با تأکید بر اینکه غدیر به عنوان محور وحدت مسلمانان در این دوران است، گفت: باید با عمل به دستورات و سیره علمی و عملی ایشان بتوان نام غدیر را پرآوازه کرد.

به گزارش چالوس ما،

به نقل از چالوس ما، حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی عصر سه‌شنبه در جشن عید غدیر در مسجد جامع این شهرستان اظهار کررد: غدیر روز تاج‌گذاری امیر‌المؤمنین (ع) و انتصاب ایشان به مقام ولایت بر شیعیان و پییشوایی بر تمام عالم هستی است.

وی ماه ذی‌الحجه را ماه ولایت دانست و تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) در طول دوران نبوت خود، بارها علی (ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کرده بودند، با این وجود در آخرین روزهای عمر بابرکتشان باز هم در سفر حج به این مسدله توجه داشتند.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه پیامبر برای اجرای دو مأموریت مهم به آخرین حج عمر خود رفت، افزود: اولین مأموریت ایشان آموزش درست مناسک حج بود و مأموریت دوم نیز معرفی جانشین برای خود بود.

این مسئول با بیان اینکه نامگذاری آخرین حج پیامبر به نام «حجه‌الوداع» اشتباهی تاریخی است، تأکید کرد: نام اصلی این حج «حجه‌البلاغ» بود، چون معرفی جانشین به عنوان مهم‌ترین وظیفه پیامبر در این حج انجام شد، اما دشمنان برای مخفی کردن این حقیقت نام آن را تغییر دادند.

راشدی به تلاش همیشگی دشمنان برای تحریف واقعه غدیر اشاره کرد و یادآور شد: باوجود بیش از صد هزار نفر شاهد در روز غدیر، باز هم دشمنان آن را انکار و تحریف می‌کنند.

وی ادامه داد: این همه تلاش برای ممانعت از انجام این مأموریت مهم و بزرگ و نیز کوشش برای تحریف آن از سوی برخی افراد ناشی از کینه‌توزی، دنیاپرستی و زیاده‌خواهی آنان بود و با ولایت امام علی (ع) منافع بسیاری از آنها به‌خطر می‌افتاد، البته این تنها در آن دوران نبود و هنوز این مسائل وجود دارد.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه درس بزرگ واقعه غدیر برای ما، ادامه راه حکومت علی(ع) است، خاطرنشان کرد: شیعه علی (ع) باید نسبت به دیگران مهربان و دلسوز باشد، اتحاد، احسان و حل مشکل گرفتاران را از ویژگی‌های اخلاقی خود قرار دهد و با داشتن اتحاد و عشق به یکدیگر، دل اهل بیت (ع) را شاد کند.

راشدی در پایان با تأکید بر اینکه غدیر به عنوان محور وحدت مسلمانان در این دوران است، ادامه داد: باید با عمل به دستورات و سیره علمی و عملی ایشان بتوان نام غدیر را پرآوازه کردو کاری کرد تا در جهان دل‌ها به‌سوی صاحب غدیر نزدیک‌تر شده، جهان متوجه شود آنچه برخی از گروه‌های خشن تروریستی-تکفیری انجام می‌دهند، اسلام واقعی نیست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.