تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱ مهر ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۲۷ ب.ظ
فاقددیدگاه
واکنش همرزم شهید تهرانی مقدم به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی؛

رفسنجانی یا مسأله امنیت را درک نکرده یا قصد و غرضی دارد

همرزم شهید تهرانی مقدم گفت: کسی که در مورد صرف‌نظر کردن از مسائل امنیتی صحبت می‌کنند یا مسأله را به درستی درک نکرده است، یا اینکه قصد و غرضی دارد

به گزارش چالوس ما، سردار محمدرضا نامی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی مبنی بر کاهش بودجه امنیتی کشور اظهار کرد: امروز تأمین امنیت برای تمام ۲۰۰ کشور دنیا اهمیت ویژه‌ای دارد و نمی‌توان از ان صرف‌نظر کرد.

وی افزود: در عصر حاضر بخش عمده‌ای از امکانات و نیروهای کشورهای دنیا به ویژه کشورهای استکباری صرف امکانات نظامی برای تحمیل اراده این کشورها به دیگران می‌شود، البته این موضوعی تأسف‌بار است.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) تأکید کرد: تنها در صورتی که سایر کشورها از رویکرد برخورد نظامی با سایرین دست بردارند، این کار از سوی کشور ما نیز منطقی خواهد بود، اما در دنیای امروز همیشه کشورهایی که شعار استقلال سر می‌دهند، قربانی اهرم‌های نظامی قدرت‌های نظامی دنیا شده‌اند.

این کارشناس علوم نظامی، جمهوری اسلامی ایران را کشوری انقلابی خواند و تصریح کرد: در صورتی که کشورهای دیگر از قدرت نظامی خود صرف‌نظر کنند، انجام این کار از سوی ایران نیز منطقی خواهد بود.

نامی با بیان اینکه قدرت نظامی ایران یک نیروی بازدارنده است نه تهاجمی، خاطرنشان کرد: اگر این بازدارندگی از سوی ایران وجود نداشته باشد، صلح و امنیت کشور به خطر می‌افتد.

همرزم شهید حسن تهرانی مقدم در پایان خطاب به هاشمی رفسنجانی گفت: کسی که در مورد صرف‌نظر کردن از مسائل امنیتی صحبت می‌کنند یا مسأله را به درستی درک نکرده است، یا اینکه قصد و غرضی دارد، وگرنه هیچ انسان عاقلی در شرایط موجوداز تضعیف نیروی دفاعی دم نمی‌زند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.