تاریخ انتشار :جمعه ۲ مهر ۹۵.::. ساعت : ۲:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
فرماندار چالوس مطرح کرد

صرفه‌جویی در زمان و امکانات با انجام سرشماری الکترونیکی

فرماندار چالوس گفت: تفاوت سرشماری عمومی نفوس و مسکن امسال با دوره‌های گذشته، حذف کاغذبازی و انجام کار به‌صورت الکترونیکی برای نخستین بار است و با این کار در نیرو و امکانات صرفه‌جویی می‌شود.

به گزارش چالوس ما، محمدناصر زندی عصر امروز در ششمین جلسه شورای اداری این شهرستان با تبریک دهه ولایت و هفته دفاع مقدس تصریح کرد: عید غدیر از بزرگ‌ترین اعیاد شیعیان است و کارگزاران نظام باید با تأسی از امام علی(ع)، به فرمایشات رهبری در روز عید غدیر توجه کنند.

وی افزود: همانطور که به ‌زبان شیعه هستیم در عمل نیز باید به آن عمل کنیم، حاکمان و مدیران نظام اسلامی نیز باید از حکومت امیرالمؤمنین درس بگیرند و آن را الگوی خود قرار دهند.

فرماندار چالوس با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس تأکید کرد: دفاع  مقدس یکی از نقاط مثبت و مهم انقلاب اسلامی است، زیرا دشمنان در زمان جنگ تنها قصد کشورگشایی نداشتند، بلکه دشمن نمی‌خواست این انقلاب توسعه پیدا کند و بسیاری از کشورها به همکاری عراق رفتند اما با مقاومت‌های مردم و همکاری رزمندگان نتوانست به اهداف خود برسد.

این مسئول ادامه داد:با وجود مخالفت‌های خارجی و نیز افرادی‌ که حتی در داخل کشور قصد توطئه داشتند، اما انگیزه‌ها و اراده‌های جدی مردم، رهبری امام و اعتماد مردم به ایشان و حضور آنان باعث پیروزی ما در جنگ شد و دشمن را در جای خود نشاندیم و اجازه ندادیم وجبی از خاک کشور کم شود.

زندی شهدا و ایثارگران را الگوی استقامت و رشادت خواند و یادآور شد: این الگوها در تاریخ نظام ضبط شده است و امروز وظیفه داریم به پاس این رشادت‌ها و خون کسانی‌که برای حفظ این نظام از جان شیرین گذشتند، در این فضای سالم و آرامش کنونی همواره خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

وی با اشاره به آغاز برنامه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال‌ جاری تصریح کرد: سرشماری نفوس و مسکن یکی از موثرترین و کامل‌ترین شیوه جمع‌آوری اطلاعات برای برنامه‌ریزی در حوزه اقتصاد و مسايل اجتماعی است که هر ۵ سال یکبار انجام می‌شود، اما تفاوت این سرشماری با دوره‌های گذشته، حذف کاغذبازی و انجام کار به‌صورت الکترونیکی برای نخستین بار است و به همین دلیل نیاز به حمایت عمومی دارد.

رئیس شورای اداری شهرستان چالوس با اعلام اینکه از انجام سرشماری به‌صورت الکترونیکی از طریق ثبت نام در سایت از سوم تا ۲۴ مهر خبر داد و افزود: همه مدیران باید پای کار بیایند تا در نیرو و امکانات صرفه‌جویی شود، هر قدر در مرحله نخست اطلاعات دقیق‌تر باشد در مرحله دوم با حضور مأموران سرشماری به درب منازل کار سرشماری سریع‌تر به پایان می‌رسد.

فرماندار چالوس در پایان با بیان اینکه برای آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها به دانش‌آموزان کارت همیار ارائه می‌شود، گفت: سرشماری نفوس و مسکن یک کار ملی است که همه باید کمک کنند تا کشور ما از این سیستم نوین استفاده کرده و جایگاهش ارتقا پیدا کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.