تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱ مهر ۹۵.::. ساعت : ۵:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
مدیر آموزش و پرورش چالوس خبر داد

تحصیل بیش از ۱۴۰۰ دانش‌آموز پیش‌دبستانی در چالوس

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس گفت: در سال تحصیلی پیش رو 15 هزار و 980 دانش‌آموز در چالوس مشغول به تحصیل هستند که هزار و 440 نفر از آنها پیش‌دبستانی هستند.

به گزارش چالوس ما، سلیمان عبدالهی لاشکی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان چالوس با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و همزمانی آن با سرشماری عمومی نفوس و مسکن اظهار کرد: در مهرماه سال جاری سرشماری برگزار می‌شود و با توجه به تأثیرگزاری آموزش و پرورش، بخشی از کار به آموزش و پرورش سپرده شده است.

وی به انجام پروژه مهر و آماده‌سازی مدارس برای آغاز سال جدید تحصیلی اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش باید در برنامه هایش تغییر ایجاد کند و برای انجام کار آن از امکانات ادارات و نهادها استفاده شود، زیرا برنامه‌های آموزش و پرورش به تنهایی غیرقابل انجام است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس با بیان اینکه در سال تحصیلی پیش رو ۱۵ هزار و ۹۸۰ دانش‌آموز در چالوس مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: هزار و ۴۴۰ نفر از این تعداد پیش‌دبستانی هستند، سهم شهر مرزن‌آباد نیز هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز است.

عبدالهی ادامه داد: از این تعداد هشت هزار و ۶۹۶ نفر در مقطع ابتدایی، سه هزار و ۹۴۵ نفر در مقطع متوسطه اول و هزار و۸۳۱ نفر در متوسطه دوم تحصیل می‌کنند، بیش از هزار و پانصد نفر نیز به رشته‌های فنی و کارودانش رفته‌اند.

وی تأکید کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۳۴ مدرسه با مجموع ۷۴۴ کلاس درس برای تحصیل دانش‌آموزان مقاطع مختلف آماده شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس در پایان به معرفی پروژه‌های عمرانی سال گذشته پرداخت و گفت: ساختمان سلمان فارسی و نیز مدرسه شهید فلاح که در اثر برف سال‌های گذشته تخریب شده بود، بازسازی و افتتاح شد، مدرسه فاطمه‌الزهرا (س) هچیرود نیز پس از ۶ سال در نیمه مهرماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.