تاریخ انتشار :جمعه ۲ مهر ۹۵.::. ساعت : ۱:۵۴ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس مطرح کرد

پیشرفت کشور نیاز به کار جهادی دارد، نه کاهش توان نظامی

امام جمعه چالوس گفت: نباید تصور کرد که با کنار گذاشتن قدرت دفاعی می‌توان به پیشرفت رسید و این پنداری غلط و بی‌اساس است، کشور برای پیشرفت اقتصادی و آبادانی به کار جهادی، برنامه‌ریزی مناسب و اراده قوی نیازمند است.

به گزارش چالوس ما،حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چالوس با اشاره به هفته دفاع مقدس و با بیان اینکه مقام معظم رهبری همیشه بر لزوم افزایش قدرت تهاجمی در کنار قدرت دفاعی تأکید دارند، اظهار کرد: رژیم بعث عراق در زمان حمله به ایران فکر می‌کرد بیشتر فرماندهان ارتش کشور ما وابسته و وفادار به رژیم شاه هستند و در نتیجه پس از پیروزی انقلاب، ایران نیروی نظامی و ارتش درهم‌ریخته و ضعیفی دارد.

وی با بیان اینکه صدام تصور می‌کرد ایران در آن زمان ثبات سیاسی ندارد، افزود: با چنین تصوراتی با هدف شکست نظامی ایران و پس از آن سرنگونی جمهوری اسلامیبه ایران حمله کرد و فکر می‌کرد به راحتی نیز به این اهداف دست می‌یابد، اما ایران با فداکاری نیروهای مردمی و رهبری امام راحل هم توانست مشکل نابسامانی ارتش را جبران کند و هم در مدت کوتاهی به یک قدرت نظامی پرقدرت تبدیل شود.

امام جمعه چالوس با اشاره به اینکه رهبر انقلاب لازمه رفع تهدیدهای نظامی را اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی می‎‌داند، تصریح کرد: قدرت دفاعی ایران باید تا اندازه‌ای باشد که ترس در دل دشمنان بیاندازد و همین امر باعث شده در اوضاع پر از آشوب و ناامن منطقه، جمهوری اسلامی ایران از امنیت کامل برخوردار باشد.

راشدی بر این مسأله که هدف اصلی ایجاد ناامنی در منطقه، ناامن کردن و ضربه به ایران است تأکید کرد و یادآور شد: با این وجود قدرت دفاعی و بازدارندگی و در کنار آن توان تهاجمی ایران باعث یادآوری این مسأله به دشمنان شده است که خسارات ناشی از تجاوز به ایران برای آنهابسیار بیش از منافع آن است.

وی به اظهارات چند روز قبل هاشمی رفسنجانی مبنی بر کاهش بودجه امنیتی کشور اشاره کرد و گفت: نباید تصور کرد که با کنار گذاشتن قدرت دفاعی می‌توان به پیشرفت رسید و این پنداری غلط و بی‌اساس است، کشور برای پیشرفت اقتصادی و آبادانی به کار جهادی، برنامه‌ریزی مناسب و اراده قوی نیازمند است.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه از سوم مهرماه سرشماری نفوس و مسکن در کشور انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: اطلاعات صحیح و آمار دقیق لازمه برنامه‌ریزی‌های کشور و نیز تصمیم‌گیری در تمام مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی است و این اطلاعات  به کمک سرشماری بدست می آید، هرچه سرشماری دقیق‌تر باشد برنامه‌ریزی‌ها درست‌تر خواهد بود و همین مسأله لزوم همکاری دقیق در این سرشماری را روشن می‌کند.

راشدی ضمن تقدیر از موفقیت‌های ورزشکاران حاضر در پارالمپیک با نام “کاروان شهدای منا ” اظهار کرد: برخی از ورزشکاران با لباس احرام در میدان مسابقاتحاضر شدند و یاد و خاطره شهدای حادثه منا را گرامی داشتند که این حرکت شایسته تقدیر است.

وی در پایان با بیان اینکه ورزشکاران ایرانی علاوه بر قهرمانی در این مسابقات جوانمردی و پایبندی به ارزش های اسلامی را به رخ جهانیان کشاندند، گفت: قهرمان چالوسی، مرتضی مهرزاد در این مسابقات افتخارآفرینی کرده نام شهر چالوس را بلندآوازه کرد، همشهریان چالوسی هم روز گذشته با استقبال شایسته از این قهرمان از او تقدیر کردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.