تاریخ انتشار :جمعه ۲ مهر ۹۵.::. ساعت : ۲:۱۹ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه هچیرود تأکید کرد

کاری نکنیم قداست دفاع مقدس زیر سؤال برود/ غفلت از امنیت عاقلانه نیست

امام جمعه هچیرود گفت: برخی افراد واژه "جنگ تحمیلی" را جایگزین "دفاع مقدس" کرده‌اند ام نباید کاری کنیم که قداست جنگ زیر سؤال برود، باید به مسأله دفاع مقدس با دید اعتقادی نگریست که مورد تأیید و حمایت مقام معظم رهبری نیز هست.

به گزارش چالوس ما، حجت‌الاسلام سید مجتبی رسولی ضمن تبریک عید سعید غدیر اظهار کرد: غدیر یک عید سیاسی است و نباید تنها به وجه مذهبی آن پرداخته شود، ولایت ما نیز برگرفته از همین وجه سیاسی عید غدیر است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ۳۱ شهریور و هفته دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس سند افتخار ملی برای همه ایرانیان است و برای قرن‌ها می‌تواند برای مردم حرف برای گفتن داشته باشد، نسل امروز نیازمند یادآوری فرهنگ ایثار و شهادت دوران دفاع مقدس است.

امام جمعه شهر هچیرود با تأکید بر لزوم یادآوری رشادت‌های طول دوران دفاع مقدس تصریح کرد: نسل امروز خفقان دوره طاغوت و نیز اتفاقات دوران جنگ را درک نکرده است و سؤالات زیادی از انقلاب در ذهن این نسل وجود دارد که باید به آنها پاسخ منطقی داده شود.

رسولی ادامه داد: گاهی این پاسخ‌ها از سوی کسانی داده می‌شود که جبهه و جنگ را درک نکرده‌اند و این یک آسیب در مورد دفاع مقدس است، بسیاری از فیلمهایی که در مورد جنگ ساخته شده است با فرهنگ ایثار در جنگ بیگانه است و یا حتی گاهی در مقابل ارزش‌های دفاع مقدس قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: برخی افراد واژه “جنگ تحمیلی” را جایگزین “دفاع مقدس” کرده‌اند ام نباید کاری کنیم که قداست جنگ زیر سؤال برود، باید به مسأله دفاع مقدس با دید اعتقادی نگریست که مورد تأیید و حمایت مقام معظم رهبری نیز هست.

با بیان اینکه جنگ ما با قدرت‌های جهان هنوز ادامه دارد، خاطرنشان کرد: هدف استکبار جهانی از جنگ تحمیلی براندازی نظام بود و این جنگ چه در ابعاد نظامی و چه ابعاد فرهنگی ادامه دارد البته در جنگ نرم دشمن با تمام قدرت وارد شده است.

رسولی در پایان با تأکید بر اینکه دشمن با تمام قوا آماده رویارویی با ما است، گفت:با این وجود که غفلت از مسأله امنیت منطقی نیست، اگر کسی هم این را بخواهد کارش عاقلانه نیست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.