تاریخ انتشار :شنبه ۳ مهر ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۵۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
فرماندار چالوس:

اطلاعاتت نادرست خدمات‌رسانی به روستاها را تغییر نمی‎دهد

فرماندار چالوس گفت: مردم نمی‌توانند با ارائه اطلاعاتت نادرست، ارائه خدمات به منطقه‌ای خاص را بهبود دهند، چون این اطلاعات از سوی مرکز آمار ایران راستی‌آزمایی می‌شود.

به گزارش چالوس ما، محمد‌ناصر زندی عصر شنبه در نشست خبری طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و اظهار کرد: طرح سرشماری نفوس و مسکن هر ۵ سال در کشور برگزار می‌شود و در سال ۹۵ نیز در مرحله اول به صورت اینترنتی از سوم ۲۴ ثبت نام انجام می‌شود، مرحله بهدی نیز از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان به صورت دستی است.

وی سرشماری را کامل‌ترین روش دستیابی به اطلاعات دانست و افزود: لازمه برنامه‌ریزی و مدیرییت کشور در سطح کلان و نیز تصمیم‌گیری‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی، آموزشی و بهداشتی، داشتن اطلاعات درست و کامل است.

فرماندار چالوس ادامه داد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن کاری ملی و بسیار مهم است و به همین علت لازم است همه مسئولان و نیز اقشار مختلف مردم شرکت در آن را وظیفه خود بدانند تا این طرح با موفقیت اجرا شود.

این مسئول با بیان اینکه مهم‌ترین تفاوت سرشماری سال جاری با دوره‌های گذشته، انجام آن به صورت اینترنتی است، تصریح کرد: مردم با مراجعه به سامانه اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن به آدرس www.sarshomari95.ir می‌توانند در سرشماری شرکت و اطلاعات خانوار را وارد کنند.

زندی خاطرنشان کرد: کسانی که به صورت اینترنتی ثبت نام کرده‌اند، باید در مرحله دوم و پس از مراجعه مأموران سرشماری، “کد آماری” خود را به آنان ارائه دهند و ثبت نام خود را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه با شرکت در سرشماری به صورت اینترنتی، در هزینه‌ها و وقت صرفه‌جویی می‌شود، تأکید کرد: علاوه بر این با این کار کشور ما وارد مرحله جدیدی در عرصه بین‌المللی شده هم‌گام با کشورهای پیشرفته از روش‌های نوین سرشماری استفاده می‌کند.

فرماندار چالوس با تکذیب برخی شایعات مبنی بر افشای اطلاعات سرشماری و نیز قطع یارانه‌ها ادامه داد: افرادی که چنین شایعاتی را مطرح می‌کنند یا از این طرح سرشماری آگاهی کافی ندارند و یا به طور آگاهانه برای تشویش اذهان عمومی تلاش می‌کنند، همه مردم باید بدانند این اطلاعات از نظر دولت محرمانه است و با توجه به اینکه مجموع آمارها بررسی می‌شود، اطلاعات فردی مدنظر نیست.

این مسئول شرکت در سرشماری را نشانه احساس مسئولیت فردی و اجتماعی دانست و اظهار کرد: مردم باید واقعیت‌ها را اعلام کنند و محل سکونت دائمی خود را معرفی کنند تا اطلاعات دقیق بوده در برنامه‌ریزی‌ها دچار اشکال نشویم، مردم هم باید بدانند با ارائه اطلاعات نادرست نمی‌توان خدمت‌رسانی به مناطق بهبود داد، زیرا این اططلاعات از سوی مرکز آمار راستی‌آزمایی می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.