تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ مهر ۹۵.::. ساعت : ۶:۲۶ ب.ظ
فاقددیدگاه
در آتشنشانی چالوس انجام شد

انجام ۲۹۸ عملیات در شش‌ماهه نخست سال ۹۵

رئیس آتشنشانی چالوس از انجام 298 عملیات در شش ماهه نخست سال 95 خبر داد که 62 مورد آن امدادونجات و 119 مورد نیز آتش‌سوزی بوده است.

ستار طاولی در گفت‌وگو با خبرنگار چالوس ما، با اشاره به ۷ مهر روز آتشنشانی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ نفر نیرو در آتشنشانی چالوس مشغول فعالیت هستند که از این تعداد۹ نفر راننده و بقیه نیروی عملیاتی هستند.

وی با تأکید بر اینکه همه این نیروها از آمادگی جسمانی مناسبی برخوردار هستند، افزود: همه این افراد ورزشکار بوده بسیاری از آنها در رشته‌های مختلف ورزشی دارای مقام‌های قهرمانی هستند که این مسأله نقطه قوت اتشنشانی چالوس محسوب می‌شود.

رئیس آتشنشانی چالوس با اشاره به اینکه آتشنشانی چالوس دارای دو ایستگاه است، خاطرنشان کرد: ایستگاه اول به نام ایستگاه مرکزی است و ایستگاه شماره ۲ نیز با تلاش شهرداری و شورای شهر در هفته دولت امسال به بهره‌برداری رسید که با توجه به مشکلات ترافیکی شهر چالوس، سهم بسزایی در کاهش زمان رسیدن به محل حادثه و بهبود خدمات‌رسانی به مناطق شمالی شهر دارد.

طاولی با بیان اینکه اطفای حریق و امداد‌ونجات دو مأموریت اصلی این سازمان است، تصریح کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری ۲۹۸ مورد عملیات در چالوس انجام شد که از این تعداد ۶۲ مورد امداد‌ونجات، ۲۷ مورد آتش‌سوزی منازل مسکونی، ۷۶ مورد آتش‌سوزی جنگل و باغ، ۱۶ مورد آتش‌سوزی مراکز و واحدهای تجاری، ۱۷ مورد گیر کردن در آسانسور، ۱۹ مورد تصادفات و بقیه هم به دام انداختن حیوانات وحشی و مأموریت‌های داخلی یوده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه تیم آتشنشانی چالوس همه ساله در مسابقات استانی این رشته شرکت می‌کند، یادآور شد: سال گذشته با توجه به امادگی جسمانی افراد حاضر در تیم، موفق به کسب عنوان سوم این مسابقات شدیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.