تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ مهر ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۵۶ ب.ظ
فاقددیدگاه
رئیس اداره ارشاد چالوس:

هنر الهی باید بتواند نفس‌های مطمئنه را تقویت کند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چالوس گفت: تمام ابعاد و شاخه‌های هنر باید بتواند نفس‌های مطمئنه را در جامعه تقویت کند و این، هنری الهی است، اما اگر چنین نباشد شیطانی است.

به گزارش چالوس ما، حجت‌الاسلام علی‌اصغر مختاری شامگاه چهارشنبه در آیین اختتامیه دومین هفته فیلم و عکس انجمن سینمای جوانان ایران دفتر چالوس که با حضور هنرمندان غرب مازندران برگزار شد، با بیان اینکه انسان موجودی عجیب است، اظهار کرد: خداوند می‌فرماید که هر کسی قدرت شناخت انسان را ندارد، به همین علت رسیدن به مرحله شناخت را باید فر گیرد و برای راهنمایی در این راه نیاز به مربی دارد.

وی با اشاره به وجود قدرت اختیار در انسان افزود: خداوند قدرت انتخاب را در وجود بشر قرار داده است، پس از آن نیز مربی‌های گوناگونی فرستاده شده‌اند و همه اینها برای ایجاد این شناخت بوده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چالوس تصریح کرد: هنر نقش مهمی در زندگی بشر امروز دارد و باید در همه ابعاد زندگی حاضر باشد.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اد امه داد: سراسر دفاع مقدس سرشار از شرف و انسانیت و عشقبازی با مقام باریتعالی بود و وظیفه همه ما ساختن این ارزش‌ها در جامعه و معنا بخشیدن به آنها است.

مختاری با تأکید بر اینکه هنر باید آموزنده باشد و انسان‌ساز خاطرنشان کرد: امروز هنر و سینما باید بتواند افرادی مانند باکری، دستجردی، بواس و شهید شیخ الاسلامی را در جامعه پرورش دهد و تنها در این صورت می‌توان گفت که هنری مقدس است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چالوس یادآور شد: آیت‌الله جوادی آملی فرمایشات خوبی در مورد هنر دارند و اعتقاد دارند تمام ابعاد و شاخه‌های هنر باید بتواند نفس‌های مطمئنه را در جامعه تقویت کند و این، هنری الهی است، اما اگر چنین نباشد شیطانی است.

وی در پایان با بیان اینکه لازمه رشد هنر وجود امنیت است، گفت: با وجود همه تلاش‌هایی که تاکنون در حوزه هنر انجام شد، هنوز بدهکار بوده آنچنان که شایسته است کار نشده است، البته با وجود هنرمندان خوب در جامعه این کار شدنی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.