تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ مهر ۹۵.::. ساعت : ۵:۰۹ ب.ظ
فاقددیدگاه
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس مطرح کرد

میانگین حقوقی ۷۵۰ هزار تومانی برای بازنشستگان چالوس/ ادغام بیمه تکمیلی درمانی با بیمه عمر قابل‌قبول نیست

به گزارش چالوس ما،

به نقل از چالوس ما، سیاوش فقیه ملک مرزبان ظهر پنجشنبه در همایش تکریم خانواده و بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس در سینما جهان‌نما این شهرستان ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه بازنشستگان مشکلات زیادی دارند، اظهار کرد: هدف از برپایی مراسم تکریم بازنشستگان گرامیداشت آنان است که نباید تنها به این زمان منحصر شود، بلکه باید هر سال‌ چنین برنامه‌هایی اجرا شود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین دغدغه بازنشستگان وضعیت معیشت آنان است، افزود: حقوق بازنشستگان شهرستان چالوس در سال‌جاری به طور میانگین  هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برای هر بازنشسته و بسیار ناچیز است، برخی در گذشته موضوع تحریم را دلیل این مشکل می‌دانستند در حالی که در همان زمان بعضی افراد حقوق‌های نجومی دریافت می‌کردند.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس به شرایط نامساعد اقتصادی کشور اشاره کرد و ادامه داد: ممکن است با شرایط کنونی اقتصاد نتوان حقوق بازنشستگان را افزایش داد اما می‌توان برای حل مشکل معیشت بازنشستگان منابع درآمدی ایجاد کرد.

فقیه با انتقاد از وضعیت نامساعد درمان بازنشستگان تصریح کرد: بهبود این وضعیت نیاز به عزم ملی دارد، در این مورد یا قانونی وجود ندارد و یا اینکه قوانین موجود به درستی اجرا نمی‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بازنشستگان تاکنون به درستی تکریم نشده‌اند از نمایندگان کارگری استان مازندران در مجلس شورای اسلامی خواست برای حل مشکلات بازنشستگان طرحی را به مجلس ارائه دهند و تأکید کرد: اعضای مجمع نمایندگان استان مازندران باید خود را برای بازنشستگان خرج کنند.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۶ هزار نفر در شهرستان‌های نوشهر،  چالوس و کلاردشت بازنشسته هستند و مطالباتی دارند که برای حل آنها در پیچ‌وخم ادارات سردرگم هستند.

فقیه ادغام بیمه تکمیلی درمانی با بیمه عمر را غیرقابل‌قبول دانست و اظهار کرد: برخی از خانواده‌ها زیر پوشش بیمه فرزندان خود هستند که با اجرای این طرح مجبور هستند هزینه‌های اضافی دیگری پرداخت کنند، بعضی افراد نیز وارث ندارند و به همین دلیل پرداخت بیمه تکمیلی برای آینده آنها سودی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بازنشستگان سیستم متمرکز حقوقی ندارند، خاطرنشان کرد: بسیاری از آنان فیش حقوقی مستمری دریافت می‌کنند و همین امر در هنگام دریافت تسهیلات دردسرهایی را برای آنها به وجود می‌آورد، با توجه به انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری به شعار دادن در مورد تکریم بازنشستگان باید اقدام عملی انجام داد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی چالوس عمر امید به زندگی برای بازنشستگان چالوس را به طور میانگین ۱۲ سال دانست و تصریح کرد: برای حل مشکلات بازنشستگان باید در مجلس شورای اسلامی نماینده‌ای داشته باشند، وگرنه کسی به داد آنها نمی‌رسد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.