تاریخ انتشار :جمعه ۹ مهر ۹۵.::. ساعت : ۳:۵۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس:

در برابر استکبار و آمریکا نه کوتاه می‌آییم و نه امتیاز می‌دهیم

امام جمعه چالوس گفت: ماهیت استکبارستیزی انقلاب، رمز پیروزی آن بود و باید این مهم حفظ شود، انقلاب اسلامی هیچ‌گاه در برابر استکبار و آمریکا کوتاه نمی‌آید و امتیاز هم نخواهد داد.

به گزارش چالوس ما، حجت‌الاسلام راشدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته چالوس ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و قدردانی از تلاش کارکنان این نیرو در برقراری نظم و امنیت اظهار کرد: آرامش امروز جامعه در نتیجه تلاش‌های این افراد است و در سایه آن مردم با امید و نشاط به کار و تلاش میپردازند، البته مردم هم با همراهی و اعتماد به پلیس قدردانی خود را ابراز می‌کنند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حفظ اقتدار ، عزت و پاکدامنی و نیز دقت در انجام وظایف قانونی و برخورد با قانون شکنان افزود: مردم از نیروی انتظامی انتظار دارند با حفظ ارزش‌های اسلامی ضمن رأفت در برابر مردم عادی، به طور قاطع با هنجارشکنان برخورد کنند.

امام جمعه چالوس با اشاره به برگزاری سر شماری نفوس و مسکن و لزوم مشارکت دقیق مردم در آن تصریح کرد: اطلاعات این سرشماری نقش مهمی در آینده کشور و برنامه‌ریزی برای توسعه جامعه، تأمین نیازهای مردم، سیاستگزاری صحیح اقتصادی، اولویتبندی برنامه ها و توزیع عادلانه خدمات بستگی دارد.

این مسئول با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و نیز هفته امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف از برگزاری مراسم سوگواری امام حسین (ع)، تبیین اهداف نهضت حسینی است و هدف اصلی قیام عاشورا هم عمل به امر به معروف و نهی از منکر بر ای اصلاح جامعه و استکبارستیزی بود.

راشدی با بیان اینکه امام راحل انقلاب اسلامی را الهام گرفته از انقلاب و نهضت امام حسین (ع) می‌دانست، یادآور شد: ماهیت استکبارستیزی انقلاب، رمز پیروزی آن بود و باید این مهم حفظ شود، انقلاب اسلامی هیچ‌گاه در برابر استکبار و آمریکا کوتاه نمی‌آید و امتیاز هم نخواهد داد.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا نشان داده است که به تعهدات خود پایبند نیست، اظهار کرد:بر اساس تعالیم اسلام و فرهنگ عاشورایی بزرگتررین معروف حفظ عزت، استقلال و آبروی ملت ایران و بهترین نهی از منکر هم مقابله در برابر استکبار است.

امام جمعه چالوس به فرا رسیدن روز هم‌بستگی و هم‌دردی با کودکان فلسطینی اشاره کرد و افزود: جنگ در کشورهای اسلامی مانند سوریه، عراق، یمن و افغانستان بسیار نگران‌کننده است اما امروز مسئله فلسطین باید مهم‌ترین مسئله جهان اسلام باشد و همه جنگ‌های دیگر برای تحریف اذهان از ظلم‌های رژیم غاصب صهیونیستی و غافل شدن مسلمانان از قضیه فلسطین است.

این مسئول در پایان با بیان اینکه همه این درگیری‌های منطقه خاورمیانه به خاطر فراهم کردن فرصتی برای تجدید قوای رژیم صهیونیستی است، گفت: عربستان با به راه انداختن جنگ نیابتی در یمن و نیز تقویت گروه‌های تکفیری در سوریه و عراق در تلاش برای کمک به رژیم صهیونیستی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.