تاریخ انتشار :جمعه ۹ مهر ۹۵.::. ساعت : ۴:۰۴ ب.ظ
فاقددیدگاه
در منطقه عمومی مرزن‌آباد؛

عملیات والفجر ۱۰ بازخوانی می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه چالوس گفت: بازخوانی عملیات والفجر 10 توسط لشگر عملیاتی 25 کربلا و گردان‌های امام حسین (ع) غرب مازندران در منطقه عمومی مرزن‌آباد اجرا می‌شود.

به نقل از سرهنگ علی رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار چالوس ما با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس یکی از وظایف مهم همه نهادهای دولتی و انقلابی است و همواره باید به بهانه‌های مختلف با شیوه‌های نوین و جذاب حوادث آن سال‌ها یادآوری شد.

وی افزود: مشاهده کار با ادوات نظامی همیشه برای جوانان و نوجوانان جذاب بوده است و دشمنان ما هم با آگاهی به این مسأله با ساختن فیلم‌های جنگی و رزمی سعی در استفاده از این فرصت در پیشبرد اهداف خود در جنگ نرم دارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه چالوس ادامه داد: با توجه به این جذابیت سپاه برنامه‌های مختلفی را در قالب رزمایش‌های نظامی و نیز بازخوانی عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس اجرا می‌کند تا نسل جدید به طور ملموس در حال‌وهوای آن روزها قرار گرفته فرهنگ ایثار و شهادت را از نزدیک درک کنند.

رئیسی از بازخوانی عملیات غرورآفرین والفجر ۱۰ در چالوس خبر داد و گفت: این برنامه توسط لشگر عملیاتی ۲۵ کربلا مازندران و گردان‌های تاکتیکی امام حسین (ع) شهرستان‌های غرب مازندران در منطقه عمومی مرزن‌آباد اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این برنامه در روزهای ۱۰، ۱۱ و ۱۲ مهرماه از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح اجرا می‌شود، یادآور شد: در طی برنامه نیروهای عمل‌کننده برای شبیه‌سازی تاکتیک‌های نظامی انجام شده در عملیات والفجر ۱۰ تلاش دارند و سعی شده است برنامه تا حد امکان به واقعیت‌های عملیات نزدیک باشد.

گفتنی است تمامی اقشار مختلف مردم با حضور در مکان اجرای رزمایش می‌توانند از اجرای این برنامه استفاده کنند.

عملیات والفجر ۱۰ در ۲۳ اسفند ماه سال ۶۶، هم‌زمان با مبعث رسول اکرم (ع) در غرب کشور و در دشت های سلیمانیه عراق آغاز شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.