تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۷ آبان ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۱۴ ب.ظ
فاقددیدگاه
فرمانده نیروی دریایی سپاه چالوس خبر داد

الحاق نخستین ناو “بالگردبر” به ناوگان دریایی سپاه/ اقتدار جمهوری اسلامی، نگرانی همیشگی آمریکایی‌ها است

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چالوس با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی یکی از نگرانی‌های آمریکایی‌ها است، گفت: ناو شهید ناظری با قابلیت حمل 100 نفر و بالگرد امسال به ناوگان دریایی سپاه ملحق می‌شود.

به گزارش چالوس ما، ، به نقل از بلاغ، دریادار پاسدار علی فدوی روز دوشنبه آیین بهره‌برداری از بیمارستان امام رضا (ع) چالوس اظهار کرد: با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی میلیون‌ها نفر با پای پیاده به سوی کربلا حرکت می‌کنند و روز به روز هم بر این سیل خروشان جمعیت افزوده می‌شود، کسانی هم که نتوانستند خود را به این همایش بزرگ برسانند، اینها همه برکاتی است که امام حسین (ع) در زندگی مؤمنان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از فعالیت‌های سپاه پاسداران شاید در ظاهر وظیفه ذاتی آن محسوب نشود، افزود: نباید به سپاه مانند یک شغل نگریست، بلکه یک تکلیف است، برخی از تکالیفی که امروز بر عهده سپاه است را باید به نوعی واجب دانست نه وظیفه سازمانی؛ ایجاد مراکز درمانی نیز یکی از همین مسائل است که در سپاه به آن توجه می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز بیش از ۹۰ درصد توجه این نیرو به سواحل و جزایر جنوبی کشور معطوف شده است، البته در کنار فعالیت‌های نظامی باید به رفع محرومیت و توسعه استان‌های جنوبی نیز توجه کرد، البته استان‌های شمالی هم نیروی دریایی سپاه حضور داشته به ارائه خدمات جانبی هم می‌پردازد، درمانگاه امام رضا (ع) از مراکز درمانی موفق در شمال بود و با تلاش همه تبدیل به بیمارستان شد.

فدوی به دلایل تأخیر در بهره‌برداری از این پروژه اشاره کرد و یادآور شد: همه ما شوق زیادی برای انجام این پروژه داشتیم اما باید در کنار همه اینها از مقررات و استانداردها نیز پیروی کرد، بعد از سال‌ها تلاش موانع موجود امروز از سر راه برداشته شد و این بیمارستان به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه به برکت نام امام رضا (ع) بیماران این بیمارستان باید مانند زائران محسوب شوند، گفت: با توجه به این امر بیماران باید بیش از پیش تکریم شوند، البته در حال حاضر این مرکز درمانی از اقبال عمومی خوبی برخوردار است و با تبدیل آن به بیمارستان، امیدواریم امنیت و راحتی بیشتری را به همراه داشته باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه برطرف کردن نیازهای مردم یکی از وظایف سپاه است، اظهار کرد: نیمی از خدمات بخش‌های مختلف درمانی این بیمارستان توسط افرادی غیر از نیروهای مسلح و متخصصان زبده ارائه می‌شود.

این مسئول ادامه داد: پاسداران مأموریت بزرگی برای پاسداری از انقلاب اسلامی بر عهده‌ دارند و با وجود یک سپاه مقتدر در کشور، اقتدار جمهوری اسلامی ایران بارها توسط آمریکایی‌ها اذعان شده است و یکی از نگرانی‌های آنها محسوب می‌شود.

فدوی برطرف کردن نیازهای پاسداران را موجب اطمینان قلب و آرامش آنها دانست و ادامه داد: بخشی از این نیازها با وجود بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سپاه رفع شده است.

وی با بیان اینکه امروزه ایران قلب انقلاب در جهان است، تصریح کرد: کیلومترها دورتر از خاک کشور ایران، تفکر انقلاب اسلامی با دشمنان و استکبار در حال جنگ است و این از نفس گرم انقلاب و پاسداران انقلاب است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان از ساخت نخستین ناو “قایق بالگردبر” در سپاه خبر داد و گفت: این شناور که با نام شهید ناظری ۵۵ متر طول و ۲۸ نات دریایی سرعت دارد و از توانایی حمل ۱۰۰ نفر و بالگرد را دارد، تا پایان سال ۹۵ به ناوگان دریایی سپاه اضافه می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.