تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۷ آبان ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۴۴ ب.ظ
فاقددیدگاه
معاون آموزش و پرورش مازندران:

طوفان شهریور به ۱۶۶ مدرسه بین ۳۰ تا ۵۰ درصد آسیب زد

معاون آموزش و پرورش مازندران از آسیب به 166 مدرسه در طوفان شهریورماه سال گذشته خبر داد و گفت: این آسیب بین 30 تا 50 بود که با تلاش همگانی و کمک خیرین این آموزشگاه‌ها برای سال تحصیلی آماده شد.

به گزارش چالوس ما، اسفندیار نظری عصر دوشنبه امروز در مراسم بهره‌برداری از دبیرستان فاطمیه شهدای سایپا هچیرود اظهار کرد: آموزش و پرورش مسیر همه توسعه‌ها در کشور است و آموزش و پرورش مازندران براساس سند تحول بنیادین سه استراتژی توسعه متوازن، کیفیت‌بخشی و پژوهش‌محوری را برای برنامه‌های خود در نظر گرفته است تا دانش‌آموزانی متفکر، خلاق، مبتکر و نقاد تربیت شوند.

 

وی با بیان اینکه مدارس نیمه‌دولتی برای کمک به استعدادهای نهفته در مناطق محروم ساخته‌ می‌شوند، افزود: در مازندران ۶۸ مدرسه نمونه دولتی وجود دارد که ۳۱ مدرسه در مقطع متوسطه اول و ۳۶ مدرسه نیز در مقطع متوسطه دوم هستند.

 

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: در سال ۹۵ آموزش و پرورش اعتبار و بودجه مناسبی ندارد و برای ساخت پروژه‌های آموزشی بیشتر به کمک‌های خیرین مدرسه‌ساز تکیه داشتیم و با این سیاست توانستیم ۴۲ مدرسه را در قالب پروژه مهر آماده بهره‌برداری کنیم.

 

نظری از آسیب به ۱۶۶ مدرسه در طوفان شهریورماه سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: این آسیب بین ۳۰ تا ۵۰ بود که با تلاش همگانی و کمک خیرین این آموزشگاه‌ها برای سال تحصیلی آماده شد، در سال گذشته هم ۷۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی خیرین برای ساخت‌وساز و تجهیز مدارس هزینه شد.

 

وی در پایان از تلاش برای تجهیز مدارس نیمه‌دولتی به فناوری‌های روز خبر داد و گفت: با این کار باید تلاش کنیم دانش‌آموز در مدرسه ماندگار شود و تنها در این صورت است که آسیب‌های اجتماعی به‌کمترین میزان خود می‌رسد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.