تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۰ آبان ۹۵.::. ساعت : ۹:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه
معاون وزیر نفت خبر داد

گازرسانی به ۱۱ هزار روستا در دولت یازدهم

معاون وزیر نفت و رئیس شرکت ملی گاز کشور گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون به 14 هزار روستای کشور گازرسانی شده است، ولی در دولت یازدهم 11 هزار روستا از این نعمت برخوردار شدند.

به گزارش چالوس ما به نقل از بلاغ، حمیدرضا عراقی شب چهارشنبه در مراسم گازرسانی به روستاهای بیرون بشم مرزن آباد اظهار کرد: در کشور روزانه ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف می‌شود که اگر نعمت گاز نبود، باید معادل ۴ میلیون بشکه نفت در روز به جای آن مصرف می‌شد.

وی افزود: باید شکرگزار این نعمت باشیم و این شکر، همان استفاده درست و ایمن از گاز است.

مدیرعامل شرکت گاز کشور ادامه داد: خدمات شرکت ملی گاز، بسیار ارزشمند است، اما خدمات آن در دولت تدبیر و امید استثنا است.

این مسئول ادامه داد: از ابتدای انقلاب تاکنون به ۱۴ هزار روستای کشور گازرسانی شده است، ولی در دولت یازدهم ۱۱ هزار روستا از این نعمت برخوردار شدند، این یعنی دولت بدون اینکه شعار دهد، عدالت را در کشور برقرار کرد.

عراقی به میزان سوخت مصرفی نیروگاههای کشور اشاره کرد و یادآور شد: در این نیروگاه‌ها سالانه ۷۰ میلیون لیتر سوخت مصرف می‌شود که در سال ۹۲ نیمی از این مقدار توسط گازطبیعی و نیمی دیگر با سوخت‌های میان تقطیری گازوییل و مازوت تأمین می شد.

وی تصریح کرد: این میزان در سال ۹۳ به ۵۰ میلیون گاز طبیعی و ۲۰ میلیون لیتر سوخت میان تقطیری رسید و در سال ۹۴ هم به ترتیب ۵۷ و ۱۳ میلیون لیتر شده است.

عراقی در پایان تصریح کرد: این بدان معنا است که در این سه سال ۲۵ میلیارد لیتر کمتر سوخت میان تقطیر مصرف شده و علاوه بر کاهش هزینه‌ها، آلودگی هوا نیز کمتر شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.