تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۳ آبان ۹۵.::. ساعت : ۶:۴۶ ب.ظ
فاقددیدگاه
فرماندار چالوس:

برخی معلمان سال اولی توانایی علمی و آموزشی لازم را ندارند

فرمامدار چالوس گفت: گزارش‌هایی در مورد ناتوانی آموزشی و علمی در بین برخی آموزگاران سال اولی به دست ما رسیده است، البته بسیاری از این افراد غیربومی هستند.

به گزارش چالوس ما، محمدناصر زندی ظهر یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: در سال جاری با تزریق نیروهای جدید، بخشی از مشکلات پرسنل آموزشی شهرستان حل شده است، البته در مورد مدارس مرزن‌آباد هنوز دغدغه وجود دارد اما به طور کلی شاهد مدیریت مناسب در این زمینه بودیم.

وی به کمبود امکانات آموزشی در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور اشاره کرد و افزود: بخشی از این کمبود امکانات را می‌توان با آموزش‌های مناسب جبران کرد، البته باید به طور مستمر نظارت نیز انجام شود و این کار باید از همین امروز آغاز شود.

فرماندار چالوس ادامه داد: این نظارت‌ها در مورد دانش‌آموزان مدارس نمونه‌دولتی و ویژه هم لازم است، تنها در این صورت می‌توان در مسابقات استانی و کشوری نتایج قابل‌قبول کسب کرد، البته امید بیشتری به موفقیت در سال‌های آینده در بین دانش‌آموزان چالوسی وجود دارد، زیرا با توجه به ایجاد دوره آموزش متوسطه دوم در سال‌های آینده شاهد نتایج حاصل از این برنامه‌ریزی خواهیم بود.

زندی بر لزوم آموزش به والدین دانش‌آموزان تأکید کرد و یادآور شد:  با این کار و نیز ایجاد ظرفیت‌های مناسب و استفاده بهینه از امکانات، می‌توان زمینه را برای پیشرفت دانش‌آموزان فراهم کرد، علاقمند کردن والدین هم در این پیشرفت نقش زیادی خواهد داشت.

وی ادامه داد: گزارش‌هایی در مورد ناتوانی آموزشی و علمی در بین برخی آموزگاران سال اولی به دست ما رسیده است، البته بسیاری از این افراد غیربومی هستند، باید توجه داشت که با انجام بررسی‌های لازم از افراد فاقد توانایی لازم استفاده نشود و در این مورد تعارف را کنار گذاشت.

فرماندار چالوس در پایان تصریح کرد: گفت: بخشی از این مشکلات با توجه به استفاده مدیران از مدیران کمکی به وجود می‌آید که می‌توان این مشکل را با آموزش مناسب به نیروهای ورودی جدید و نیز نظارت مستمر حل کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.