تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۳ آبان ۹۵.::. ساعت : ۹:۲۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
مدیر آموزش و پرورش چالوس خبر داد

رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی هزینه سرویس مدارس در چالوس

مدیر آموزش و پرورش چالوس گفت: هزینه سرویس‌های مدارس تنها بین 15 تا 20 درصد افزایش قیمت داشته است که منجر به اعتراضاتی از سوی والدین دانش‌آموزان شد.

به گزارش چالوس ما، سلیمان عبداللهی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: با توجه به کمبود نیرو در آموزش و پرورش چالوس و برای کمک به مدیران مدارس، افرادی با شرکت در کلاس‌های آموزشی ویژه و دوره‌های ضمن خدمت به عنوان همیار معلم جذب این اداره شدند.

وی افزود: در مجموع ۳۸۶ نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان به اداره آموزش و پرورش چالوس وارد شدند که از این تعداد تنها ۳۶ نفر بومی هستند، البته با توجه به مشکل کمبود نیرو در شهرهای غرب استان مجبور به پذیرش این مسأله شدیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس با اشاره به مشکل انتقال برخی نیروهای غیربومی به شهرهای دیگر تصریح کرد: در سال‌های گذشته تلاش کردیم بدون هماهنگی شورای آموزش و پرورش به هیچ نیرویی انتقالی داده نشود، البته باید در نشر داشت نیروهای کارآمد بهتر است از شهرستان خارج شوند.

عبداللهی از جذب ۴۰۰ نفر در راستای مبارزه با بی‌سوادی در چالوس خبر داد و تأکید کرد: ریشه‌کنی بی‌سوادی نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها دارد و تاکنون نیز همکاری خوبی وجود داشته است، برای سرعت بخشیدن به این امر شورای مبارزه با بی‌سوادی به روستاها اعزام می‌شوند تا اطلاع‌رسانی لازم به دهیاران و شوراها انجام شود.

وی به چالش مدیران مدارس در پرداخت هزینه‌های دستگاه‌های خدماتی اظاره کرد و یادآور شد: در سال‌های اخیر تعرفه خدمات آب، برق و گاز افزایش یافته و اعتراضاتی را از سوی مدارس به همراه داشته است، مدیران مدارس خواستار اقساطی شدن پرداخت قبوض خدمات هستند.

مدیر آموزش و پرورش چالوس در پایان در واکنش به حواشی موجود در مورد نوع ارائه خدمات سرویس مدارس و هزینه‌های آن گفت: این حواشی ناشی از افزایش تعرفه این خدمات بود، اما باید خاطرنشان کرد که هزینه سرویس‌های مدارس تنها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.