تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵.::. ساعت : ۹:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه
مدیرکل ارشاد مازندران خبر داد

برگزاری همایش ملی ملاعلی و شیخ حسن فاخر در سال آینده

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: در سال آینده برای برگزاری همایش ملی ملاعلی فاخر و شیخ آقاحسن فاخری برنامه‌ریزی شده است تا زوایای پنهان زندگی این افراد به همگان نشان داده شود.

به گزارش چالوس ما، احد جاودانی عصر دوشنبه در آیین رونمایی از کتاب “تعزیه فاخر” که با حضور مسئولان داستانی و شهرستانی و مسئولان مؤسسه فرهنگی فاخر در چالوس برگزار شد، اظهار کرد: تدوین این کتاب کاری فاخر و بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه خدمات این عالمان به همه جهان اسلام بوده است، افزود: چنین برنامه‌هایی پیش‌زمینه‌ای برای اجرای همایش ملی این دو عالم گرانقدر در سال آینده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با اشاره به اینکه وزارت ارشاد در هر منطقه مفاخر آن را شناسایی و به همه کشور معرفی می‌کند، تصریح کرد: در سال گذشته دو تن از افتخارات قرآنی آیت‌الله محمد جواد حجتی و آیت‌الله جوادی آملی به عنوان قرآن پژوه و مفاخر استان مازندران معرفی شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در سال جاری هم همایش بزرگداشت نیما یوشیج با شرکت مقالات کشوری و بین‌المللی در شهرستان نور برگزار شد.

جاودانی تأکید کرد: در سال آینده برای برگزاری همایش ملی ملاعلی فاخر و شیخ آقاحسن فاخری برنامه‌ریزی شده است و برای این مراسم نگارش مقاله و جمع‌آوری اسنادی که در کتابخانه ملی وجود دارد در نظر گرفته شده است تا زوایای پنهان زندگی این افراد به همگان نشان داده شود.

وی در پایان گفت: اشعار این افراد به زیبائی اهل بیت (ع) را معرفی کرده و عاشورا را بدون تحریف نشان داده‌اند، که لزوم آن هم تسلط بر ادبیات عرب، هم تاریخ ایران و هم اصول فقه است، اما امروزه اشعاری به مداحی ها وارد شده است که باعث تحریف آنها می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.