تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۵۴ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس:

چالوس همواره در طول تاریخ علوی‌تبار بوده است

امام جمعه چالوس گفت: چالوس همواره علوی‌تبار بوده است و همه ما باید به خاطر این افتخار بزرگ به خود بنازیم.

به گزارش چالوس ما، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی شامگاه دوشنبه در آیین رونمایی از کتاب “تعزیه فاخر” که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و مسئولان مؤسسه فرهنگی فاخر در چالوس برگزار شد اظهار کرد: برای شناخت فرهنگ و مردم هر منطقه باید تاریخ پیشینیان آنها را شناخت.

وی افزود: خانواده‌ها و نسل‌های جدید باید با گذشته درخشان خود آشنا شوند و این آشنایی باید در مورد کسانی که به دین و فرهنگ آنان کمک کرده‌اند، ویژه‌تر باشد.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه امام حسین (ع) جان خود را در راه خدا داد تا مردم را از جهل و سرگردانی نجات دهد، ادامه داد: از همان روز بسیاری از افراد تلاش کردند تا این بزرگترین حادثه تاریخ را به فراموشی بسپارند و در مقابل افرادی هم سعی داشتند این حرکت بزرگ را زنده نگه داشته، فرهنگ عزاداری و حماسه حسینی را گرامی بدارند.

این مسئول با اشاره به تجمع عظیم عزاداران اربعین حسینی تصریح کرد: امروز با وجود دلهره‌ای که دشمنان سعی در ایجاد آن داشته به دنبال ناامن کردن عتبات عالیات هستند، میلیون‌ها نفر بر اساس اعتقادات خود در این اجتماع بزرگ شرکت کرده تلاش دارند با این کار عشق خود را به امام حسین (ع )نشان دهند.

راشدی با تأکید بر اینکه چالوس همواره علوی‌تبار بوده است، خاطرنشان کرد: همه ما باید به خاطر این افتخار بزرگ به خود بنازیم و وظیفه ما احیا و حفظ آثار و شخصیت‌های دینی است.

وی با بیان اینکه ما بزرگانی داریم که باید هم از سوی علما و هم دانشگاه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی به دنیا شناسانده شوند، یادآور شد: یکی از این مفاخر بزرگ ملاعلی فاخری بود که ویژگی ایشان علم و شناخت نسبت به زندگی اهل بیت (ع) و نیز تاریخ اسلام بود.

امام جمعه چالوس با تأکید بر اینکه در گذشته مداحان و شعرای اهل بیت (ع)، عالم هم بودند، گفت: این علم موجب می‌شد تا در اشعار حق مطلب ادا شود، اما امروز اشعار بیشتر به ظواهر خلاصه شده‌اند تا احساسات را برانگیزند.

راشدی در پایان گفت: در چنین جلساتی باید تلاش شود نسل جدید با نسل گذشته پیوند داده شده، گذشته پرافتخار منطقه به همه معرفی شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.