تاریخ انتشار :جمعه ۲۸ آبان ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۵۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
معاون هواشناسی مازندران خبر داد

پیش‌بینی هوای بارانی و زمستانی در مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: انتظار داریم با تقویت سامانه بارشی و ریزش هوای سرد شاهد کاهش محسوس دما طی روزهای آینده در مازندران باشیم.

به گزارش چالوس ما، احمد اسدی در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: امروز با شکل‌گیری جریانات شمالی شاهد بارش‌های پراکنده در سطح استان بودیم که بیشترین بارش تا عصر امروز در ساری حدود ۵ میلی‌متر و در بابلسر، قائم‌شهر، دشت‌ناز و بندر امیرآباد ۴ میلی‌متر بوده است.

وی با بیان اینکه دمای هوا نسبت به روز گذشته روند کاهشی پیدا کرده است، اضافه کرد: بیشینه دمای هوای ساری امروز با ۳ درجه کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: دمای هوای پل‌سفید که روز گذشته ۲۹ درجه امروز در گرم‌ترین ساعت به ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید و کمینه دمای هوای امروز مربوط به سیاه‌بیشه و آلاشت با ۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

اسدی با اشاره به اینکه انتظار داریم با تقویت این سامانه بارشی و ریزش هوای سرد شاهد کاهش محسوس دما طی روزهای آینده در مازندران باشیم، افزود: اواسط هفته آینده کمینه دما در مناطق ساحلی و جلگه‌ای به زیر صفر برسد.

وی تصریح کرد: این بارش‌ها تا اواسط هفته آینده به‌تناوب در سطح مازندران ادامه دارد که مقدار بارش‌ها در غرب استان بیشتر بوده که احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها در این مناطق وجود دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه با توجه به کاهش دید بارش در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به‌صورت برف باشد، اظهار کرد: در جاده‌های کوهستانی به‌دلیل مه‌آلود شدن و کاهش دید و ریزش برف جاده‌ها لغزنده و موجب اختلال در تردد وسایل نقلیه می‌شود.

اسدی به ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته آینده در مازندران اشاره کرد و افزود: با توجه به اربعین حسینی لازم است خودروهای مسافران مجهز به تجهیزات زمستانی باشند.

وی یادآور شد: همچنین توصیه ما به کشاورزان مازندران این است که تمهیدات لازم را درباره برداشت محصولات زراعی و باغی بیندیشند.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود و برای فعالیت‌های صید و صیادی مناسب نیست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.