تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ آبان ۹۵.::. ساعت : ۹:۵۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه هچیرود:

کتاب بانکی باارزش و ذخیره‌ای پایان‌ناپذیر است

امام جمعه هچیرود گفت: کتاب بانکی باارزش است که درب آن شبانه‌روز به روی همه باز بوده، یک ذخیره پایان‌ناپذیر دارد.

به گزارش چالوس ما، حجت‌الاسلام محمد رسولی عصر شنبه در بازدید از کتابخانه عمومی چالوس اظهار کرد: با بیان اینکه در عصر حاضر جوانان کمتر به کتاب خواندن گرایش دارند، اظهار کرد: با این حال بسیاری از خانواده‌ها دغدغه مطالعه فرزندانشان را دارند و این را باید به عنوان یک فرصت د انست.

وی با اشاره به دلایل کاهش مطالعه و راهکارهای افزایش آن ادامه داد: خانواده‌ها باید در کنار فرزندانشان اهل مطالعه باشند و با عمل خود آنها را تشویق به کتاب خواندن کنند، گاهی افراد علمی و دانشگاهی در منزل فقط به کارهای علمی خاص خودشان می رسند و به مطالعه فرزندان کمتر توجه دارند.

امام جمعه هچیرود تصریح کرد: اجرای موفق طرح‌های کتابخوانی کودکان و نوجوانان علاوه بر مدیریت خوب مسئولان، نیاز به اقبال خانواده‌ها هم دارد که با صمیمیت در کنار فرزندان آنها را همراهی کنند.

رسولی با تأکید بر اینکه همیشه شاخص‌ترین افراد، کسانی هستند که مطالعه و ارتباط بیشتری با کتاب و مطالعه دارند، خاطرنشان کرد: در حوزه کتابخوانی شایسته‌ترین افراد برای تجلیل، خانواده‌ها هستند زیرا بار سنگینی را بر دوش می‌کشند و این بار سنگین آینده جامعه را تضمین می‌کند.

وی افزود: با وجود تلاش تمام نهادها و ادارات برای پیشرفت، زیرساخت همه کارها مطالعه، دانش و آگاهی است که باید سرآمد همه کارهای جامعه باشد.

امام جمعه هچیرود با بیان اینکه نخستین کاری که خداوند در نزول قرآن انجام داد آموختن و دانش بود، یادآور شد: اولین چیزی که باعث امتیاز انسان نسبت به همه موجودات می‌شود، علم و قدرت یادگیری است. و بهترین ویژگی انسان نیز علم و آگاهی است.

رسولی در پایان کتاب را به یک بانک تشبیه کرد و گفت: این بانکی باارزش است که درب آن شبانه‌روز به روی همه باز بوده، یک ذخیره پایان‌ناپذیر دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.