تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ آبان ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۴۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس:

کاهش مطالعه باعث سطحی‌نگری افراد می‌شود

امام جمعه چالوس گفت: امروز به دلیل استفاده بیش از حد از روزنامه، اینترنت و فضاهای مجازی تحقیق و پژوهش کاهش یافته است که باعث می‌شود افراد سطحی‌نگر شوند و این خسارت به جامعه است.

حجت الاسلام محمدمهدی راشدی در گفت‌وگو با خبرنگار چالوس ما، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: تحقیقات، پژوهش، و استفاده از فکر و مغز تنها در صورتی به درستی انجام می‌شود که با مطالعه و کتاب سر و کار داشته باشد.

وی با انتقاد از نفوذ بیش از حد فضای مجازی در زندگی مردم افزود: امروز به دلیل استفاده بیش از حد از روزنامه، اینترنت و فضاهای مجازی تحقیق و پژوهش کاهش یافته است که باعث می‌شود افراد سطحی‌نگر شوند و این خسارت به جامعه است.

امام جمعه چالوس ادامه داد: کار کتابداری و کتابخوانی فعالیتی ظریف، ارزشمند و مفید است، تأکید مقام معظم رهبری همواره بر گسترش کارهای فرهنگی است و کتابخوانی هم یکی از بزرگترین کارهای فرهنگی است که همه باید در آن تلاش کنند.

راشدی با تأکید بر اینکه مطالعه کتاب باعث استفاده از فکر می‌شود، یادآور شد: البته امروز جوانان از کتاب دور شده‌اند و برای حل این مشکل و آشتی آنها با مطالعه باید امتیازاتی قایل شد.

وی با انتقاد از برپایی نمایشگاه‍های کتاب بدون برنامه‌ریزی درست افزود: برپایی چنیی نمایشگاههایی و استقبال کم از آنها خود معضلی است که باید جدی گرفته شده برای حل این مشکل چاره‌اندیشی کرد.

امام جمعه چالوس در پایان گفت: مدیران، مسئولان و خانواده‌ها باید به مطالعه کردن عادت کنند، امروز در کشورهای پیشرفته مطالعه بخش مهمی از زندگی مردم است و این فرهنگ باید در جامعه توسعه و ترویج یابد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.