تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ آذر ۹۵.::. ساعت : ۷:۲۸ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس خبر داد

برگزاری یادواره شهدای چالوس پس از سه سال

امام جمعه چالوس گفت: بعد ار سه سال برگزار نشدن یادواره شهدای چالوس، در سال جاری و همزمان با روز وفات حضرت رسول اکرم (ص)، در هشتم آذرماه این مراسم برگزار می‌شود.

به گزارش چالوس ما، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی ظهر دوشنبه در جلسه پشتیبانی یادواره شهدای چالوس با اشاره به همایش پیاده‌روی اربعین اظهار کرد: فرهنگ اربعین باید هر سال گسترده‌تر شده تا اینکه در نهایت به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) متصل شود.

وی با اشاره به برگزاری یادوارره شهدا در چالوس افزود: بعد ار سه سال برگزار نشدن در سال جاری و همزمان با روز وفات حضرت رسول اکرم (ص)، در هشتم آذرماه این مراسم برگزار می‌شود.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه باید از شیوه اهدای نذورات در پیاده‌روی اربعین برای سایر مراسمات مذهبی الگوبرداری شود، تصریح کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که کسانی که به این مراسم کمک می‌کنند با رغبت کامل قلبی عمل کنند.

راشدی با تأکید بر لزوم آماده‌سازی بصری شهر برای این مراسم ادامه داد: باید پیش از مراسم تصاویر شهدا در تمام شهرستان نصب شود و شهر رنگ و بوی شهدا بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: هم نیروی انتظامی و هم بسیج باید در تمام مراسم پای کار باشند نا امنیت برگزاری به خوبی تأمین شود.

امام جمعه چالوس با اشاره به همزمانی یادواره شهدا با وفات حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) یادآور شد: باید تلاش کنیم اشاره ای هم به این مراسم داشته باشیم و حتی در صورت امکان زیارت حضرت رسول (ص) از بعید نیز خوانده شود.

راشدی در پایان با انتقاد از عملکرد گزینشی صداوسیمای استان در برخورد با چنین مراسماتی گفت: صداوسیما گاهی چنین مراسمی را در روستاهای کوچک شرق مازندران پخش می‌کند، اما در مورد غرب مازندران مراسم شهرستانی هم به زحمت پوشش داده می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.