تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ آذر ۹۵.::. ساعت : ۷:۴۴ ب.ظ
فاقددیدگاه
فرماندار چالوس بیان کرد

سردار رحیم صفوی، سخنران ویژه یادواره شهدای چالوس

فرماندار چالوس گفت: یادواره شهدای شهرستان چالوس روز هشتم آذرماه با سخنرانی سردار رحیم صفوی، مشاور مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.

به گزارش چالوس ما، محمدناصر زندگی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه کشورهای دنیا برای کسانی که در راه میهن کشته شده‌اند، احترامی ویژه قائل هستند، اظهار کرد: در کشور ما این کار علاوه بر وظیفه دینی، وظیفه ملی ما هم هست و بیشتر از سایر کشورها باید به یاد این شهدا باشیم.

وی با تأکید بر اینکه همه ما در برابر شهدا وظیفه‌ای بر دوش داریم، افزود: یادواره سرداران و ۵۰۵ شهید و یادمان شهدای مدافع حرم و امنیت شهرستان چالوس امسال در روز هشتم آذرماه با سخنرانی سردار رحیم صفوی، مشاور مقام معظم رهبری برگزار می‌شود، نمایشگاه ویژه دفاع مقدس نیز از برنامه‌های جانبی این مراسم است.

فرماندار چالوس با بیان اینکه در طول سال بسیاری از روستاها، دهستان‌ها و شهرهای چالوس یادواره شهدا برگزار می‌کنند، تصریح کرد: با این حال ممکن است برخی از مناطق این برنامه را نداشته باشند و این حق همه خانواده‌های شهدا است که حداقل سالی یک بار برای همه شهیدان یادبودی برگزار شود.

زندی ادامه داد: یادواره‌های روستاها هم باید طوری برنامه‌ریزی شود تا به جای اینکه در ایامی خاص از سال همه مناطق برای این مراسم اقدام کنند، در طول همه ایام سال برگزار شود، تا همیشه عطر شهدا در شهر تازگی داشته باشد.

وی تأکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها یادبود دائمی از تمثال تمام شهدا به صورت تابلویی برای هر ۵ شهید در تمام خیابان‌های شهرستان نصب می‌شود و این کار با همکاری شهرداری‌ها تا پایان آذرماه انجام می‌شود.

فرماندار چالوس در پایان با تأکید بر تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا و ادامه دادن راه آنان گفت: باید همانند برخی واجبات روزانه، یاد شهدا هم هر روز باید در زندگی ما یادآوری شود و این برای خود ما نیاز است تا دین خود را بیمه کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.