تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ آذر ۹۵.::. ساعت : ۱:۲۲ ب.ظ
فاقددیدگاه
بارش شدید برف در چالوس؛

مسئولان چالوس: شهر در امن و امان است

با وجود شدت بارش برف اما مسئولان و ادارات شهرستان در آماده‌باش کامل به سر برده تلاش می‌کنند تا حوادث تلخ زمستان 92 برای اهالی این شهر تکرار نشود.

به گزارش چالوس ما،

به نقل از چالوس ما در حالی که بارش برف در چالوس از روز گذشته به تریج آغاز شده بود، با شدت گرفتن آن از ظهر امروز شهر سفیدپوش شد و حال زمستانی به خود گرفت.

با وجود شدت بارش اما مسئولان و ادارات شهرستان در آماده‌باش کامل به سر برده تلاش می‌کنند تا حوادث تلخ زمستان ۹۲ برای اهالی این شهر تکرار نشود.

مدیر امور برق چالوس در این مورد به خبرنگار ما گفت: با شروع بارش برف از ساعت ۳ بامداد امروز همه نیروهای اداره همچنین پیمانکاران در آماده‌باش به سر می‌برند.

محمد خجیر افزود: تاکنون خاموشی غیرعادی نداشتیم و اگر هم اتفاقی رخ داده است، همانند روزهای عادی و حتی سریع‌تر از آن برطرف شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم بالای بارش برف احتمال قطعی موقت در اثر حوادث وجود دارد، اما با توجه به آماده‌باش نیروها در این صورت به سرعت مشکل برطرف می‌شود، اما هم‌اکنون در شرایط عادی به سر می‌بریم.

رئیس امور آب‌وفاضلاب شهری چالوس نیز گفت: معمولاً بارش رف به صورت مستقیم مشکلی برای شبکه توزیع آب به وجود نمی‌آورد و تنها اتفاقی که ممکن است رخ دهد یخ‌زدگی کنتورهای آب منازل است.

صادق سلطانی ادامه داد: تاکنون هیچ جا مشکل قطعی آب گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه بیشتر چاه‌های تأمین آب شهری چالوس به وسیله نیروی برق کار می‌کنند، خاطرنشان کرد: با این وجود در صورت قطع برق این عملیات مختل می‌شود، به همین دلیل برای مناطقی که دِبی بالای آب وجود دارد، ۴ دستگاه دیزل ژنراتور کمکی پیش‌بینی شده است.

گاز مصرفی منازل شهرستان نیز با وجود افت فشار تاکنون در هیچ نقطه‌ای قطع نشده است.

رئیس اداره راه، مسکن و شهرسازی چالوس نیز در واکنش به خبر بسته شدن راه دسترسی به ۵۰ روستای مرزن‌آباد اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل زمستان این روستاها ساکنین زیادی ندارند، تاکنون گزارش خاصی از موقعیت اضطراری در این مناطق به دست ما نرسیده است.

زمان اکبرپور در ادامه باز بودن راه‌های مواصلاتی منتهی به چالوس را اولویت اول اداره راه چالوس دانست و تأکید کرد: بر همین اساس تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا جاده کندوان و مسیر مرزن‌اباد به کلاردشت پاکسازی شود، اما با توجه به حجم بارش ممکن است به طور موقت این راه‌ها بسته شوند اما به سرعت آنها را باز می‌کنیم.

وی از فعالیت پنج اکیپ راهداری به صورت شبانه‌روزی در این محورها خبر داد و گفت: این اکیپ‌ها با انجام عملیات نمک‌گاشی و با استفاده از ماشین‌های راهسازی به سرعت مشغول به کار هستند و در حال حاضر تمام راه‌ها باز است.

رئیس اداره راه، مسکن و شهرسازی چالوس با بیان اینکه آماده خدمات‌رسانی به روستاها در صورت موقیت اضطراری هستیم، ادامه داد: با هماهنگی با بخشداری‌ها، دهیاران بسته‌های نمک را تحویل گرفته برای پاکسازی موقت راه‌های روستاها اقدام کرده‌اند، اما در صورت نیاز خودمان وارد عمل می‌شویم که تاکنون این نیاز احساس نشده است.

اکبرپور در پایان از انجام ده مرحله نمک‌پاشی در محور کندوان خبر داد.

با وجود بارش شدید برف و سرمای هوا در چالوس، در حال حاضر زندگی عادی در این شهر در جریان است و برقرار بودن نیازهای اساسی مردم مانند آب، برق، گاز، سوخت ، تلفن و تأمین شدن مواد اولیه مورد نیاز مردم دغدغه آنها را در مواجهه با این مشکل جوی کمتر کرده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.