تاریخ انتشار :جمعه ۵ آذر ۹۵.::. ساعت : ۱:۴۴ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس تأکید کرد

تکیه بر توان داخلی با تفکر بسیجی/ خسارت‌های برف زیربنایی حل شود

امام جمعه چالوس گفت: برای حل مشکلات کشور باید به سرمایه‌های داخلی و با تفکر بسیجی تکیه کرد.

به گزارش چالوس ما حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته چالوس با اشاره به سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: این روزها فرصتی مناسب است تا توشه خود را از دو ماه عزاداری اهل‌بیت (ع) بگیریم و این توشه همان پایبندی به سیره و سبک زندگی آن بزرگواران است.

وی به هفته بسیج اشاره کرد و افزود: در کلام امام راحل و مقام معظم رهبری، بسیج مجموعه‌ای از نیروهای مومن، متعهد، دلسوز، فداکار، انقلابی و جهادی و بی‌توقع است که تمام توانشان را به میدان می‌آورند تا کشور را به قله‌های پیشرفت و کمال برسانند.

امام جمعه چالوس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد بدعهدی آمریکا تصریح کرد: دولت کنونی آمریکا در قضیه توافق هسته‌ای تخلفات زیادی داشته است که تازه‌ترین آنها تحریم ده ساله ایران است، اگر این قانون در آمریکا به تصویب نهایی برسد، نقض برجام است و جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان می‌دهد.

این مسئول با تأکید بر اینکه ایران از ماه‌ها قبل تمامی تعهدات خود در برجام را به طور کامل انجام داده است، خاطرنشان کرد: طرف مقابل نه تنها به تعهداتش عمل نکرده است، بلکه فشار و تحریم‌های جدیدی را هم علیه ایران اعمال کرده است، اینها همه نشان می‌دهد که آمریکا قابل اعتماد نیست و باید برای حل مشکلات کشور به سرمایه‌های داخلی و با تفکر بسیجی تکیه کرد.

راشدی به سالروز شهادت آیت‎الله مدرس و روز مجلس اشاره کرد و یادآور شد: مردم انتظار دارند نمایندگان مجلس روحیه‌ای همچون آیت‌الله مدرس داشته باشند، که همان روحیه بسیجی و انقلابی است، ایشان با وجود خفقان دوران رضاشاهی با شهامت حرف می‌زد و از حقوق ملت دفاع می‌کرد.

وی از حضور مردم در راهپیمایی عظیم اربعین گفت: رسانه‌های استکباری تمام خود را به کار گرفتند تا از انعکاس این حرکت عظیم جلوگیری کنند، اما باید بدانند این واقعیتی است که اتفاق افتاد ده‌ها میلیون عاشق و ارادتمند از سراسر جهان اسلام در کربلای معلی در اربعین حضور پیدا کردند  و هر سال هم باشکوه‌تر و منظم‌تر برگزار می‌شود.

امام جمعه چالوس از تشرف بیش از دوهزار نفر از اهالی چالوس به زیارت اربعین در کبلا خبر داد و تأکید کرد: اقدامات تروریستی انفجار بمب در میان زائران حسینی و به شهادت رسیدن عده‌ای از زائران حسینی، عاشقان اهل بیت (ع) را دلسرد نمی‌کند.

راشدی در ادامه بارش برف روزهای اخیر در منطقه را نزول رحمت الهی دانست و ادامه داد: اگر از این نعمت درست استفاده شود، ذخیره‌ای ارزشمند است، اما با توجه به شدت آن در شهرستان مشکلاتی از قبیل قطع آب برق و راه ایجاد کرد که با برنامه‌ریزی خوب ستاد بحران شهرستان و اقدام به موقع آنها بخشی از مشکلات کاهش یافت.

وی در پایان به خسارات این حادثه اشاره کرد و افزود: خساراتی به باغ‌های مرکبات و نیز راه‎های درون‌شهری و برون‌شهری وارد شده است که باید با برآورد خسارات، اقدام لازم انجام شود، البته بخش زیادی از مشکلات مربوط به زیرساخت‌ها است که باید به صورت زیربنایی حل شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.