تاریخ انتشار :شنبه ۶ آذر ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
مدیر‌کل پست مازندران خبر داد

سهم یک درصدی ایران از مرسولات پستی دنیا

مدیر‌کل پست مازندران گفت: در سال‌جاری ۳۳۰ میلیارد مرسوله در دنیا توسط پست جابجا شد، و سهم ایران از این میزان تنها یک درصد است.

به گزارش چالوس ما، اسماعیل بوداغی عصرر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان چالوس با بیان اینکه با وجود همه پیشرفت‌ها در همه کشورهای جهان همچنان پست وجود دارد، اظهار کرد: در تمام دنیا پست به عنوان نهادی مؤثر شناخته می‌شود و با وجو خصوصی‌سازی بیشتر بخش‌های خدماتی، همچنان به صورت دولتی اداره می‌شود که نشان از حساسیت این اداره دارد.

وی افزود: در سال‌جاری ۳۳۰ میلیارد مرسوله که ۷ میلیارد آن امانت بوده است در دنیا توسط پست جابجا شد، این رقم نشان از آن دارد که همچنان این بخش کارایی مهمی در جهان دارد، اما سهم ایران از این میزان تنها یک درصد است.

مدیر‌کل پست مازندران سرانه پستی کشور را ۸ اعلام کرد و ادامه داد: این رقم به معنای میزان فعالیت پستی هر ایرانی در سال است، با توجه به اینکه سرانه پستی در جهان ۴۹ است، ارتقای این رقم می‌تواند زمینه اشتغال‌زایی را فراهم کند.

بوداغی با اعلام اینکه در حال حاضر در ۱۶ هزار نقطه از کشور خدمات پستی ارائه می‌شود، تصریح کرد: این میزان در پست مازندران یک هزار نقطه است که هم شامل بخش شهری و هم بخش روستایی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه سرانه پستی یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی کشورهای دنیا محسوب می‌شود، اظهار کردهم‌اکنون  شبکه توزیع در کشور با محوریت پست یکپارچه‌سازی شده است و با تشکیل پست پیشخوان و درگاه ارائه خدمات در آینده، پست به‌عنوان یکی از ارکان دولت الکترونیک محسوب می‌شود.

مدیر‌کل پست مازندران از حاکمیت دولت الکترونیک در آینده نزدیک با استفاده از پست الکترونیک خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر این با ارتقا خدمات فیزیکی پست و انتقال کالا و نامه و نیز جابجایی پول نقد خدمات پستی گسترش یافته قرار است تا ۷۰۰ خدمت توسط پست انجام شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.