تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ آذر ۹۵.::. ساعت : ۸:۳۸ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس تأکید کرد

یادواره‌های شهدا فرصتی برای رهایی از غفلت‌ها/شهدا در اوج بصیرت بودند

امام جمعه چالوس گفت: یادواره‌های شهدا موجب بیداری و رهایی از غفلت‌ها است و فرصتی است که ما را از زمینی بودن به آسمانی شدن انتقال دهد، زیرا شهدا خود در اوج بصیرت بودند.

به گزارش چالوس ما، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی ظهر امروز در حاشیه یادواره ۵۰۵ شهید شهرستان چالوس با اشاره به ایام وفات حضرت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: با حضور در چنین مراسماتی روح شهید و دل خانواده شهدا شاد می‌شود.

وی افزود: این برنامه قرار بود در نیمه اول مهرماه برگزار شود، امام امکان برگزاری در آن زمان مهیا نبود و افتخار آن را داریم که مراسم را در هفته بسیج به پا کنیم.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه بیشتر شهیدان از نیروهای بسیجی بودند، تصریح کرد: این شهر یادآور اعزام بسیجیان و شهدای گرانقدری است که همگی از چالوس به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شدند و به‌حق که قدمگاه ۲۱ هزار شهید شمال کشور است.

راشدی برگزاری یادواره شهدا را برگرفته از یادبود شهدای کربلا دانست و ادامه داد: این مراسم موجب بیداری و رهایی از غفلت‌ها است و فرصتی است که ما را از زمینی بودن به آسمانی شدن انتقال دهد، زیرا شهدا خود در اوج بصیرت بودند.

وی خاطرنشان کرد: رمز موفقیت چنین برنامه‌هایی، ارتباط با شهدا است و تأثیر بسزایی در کسب بصیرت و آزادی از وابستگی‌های مادی و دنیایی دارد.

امام جمعه چالوس در پایان با تأکید بر اینکه آیات قرآن بیانگر اوج تأثیرگذاری شهدا است، گفت: امروز بر سر سفره آماده این شهیدان نشسته‌ایم و این مراسم برای آن است که ما به‌جاماندگان از این قافله راه شهیدان را بشناسیم و آن راه را ادامه دهیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.