تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ آذر ۹۵.::. ساعت : ۵:۴۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت:

مجلس در رأس امور است نه نماینده/ نماینده نباید خود را فقط وقف یک کمیسیون کند

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در رأس امور است و این به معنی این نیست که نماینده مجلس باید در رأس امور باشد، نماینده باید در تمامی حوزه‌ها اطلاعات کافی د اشته باشد.

به گزارش چالوس ما قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی از ابتدای انقلاب تا کنون بیش از ۲۷ هزار مصوبه داشته است که یک سوم آنها طرح و دو سوم آنها لوایحی بودند که از سوی دولت به مجلس ارائه شد.

وی با بیان اینکه مجلس نهم از این نظر تفاوت‌هایی با مجلس‌های قبلی دارد، افزود: در این دوره از مجلس میزان طرح‌ها و لوایح جابجا شد و بیشتر طرح بود که در مجلس تصویب شد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت ادامه داد: میزان طرح در مجلس نباید زیاد باشد، بین مجلس و دولت باید هماهنگی باشد و بیشتر لایحه ارائه شود، زیرا دولت بهتر می‌داند در چه زمینه‌هایی خلأ قانونی وجود دارد، از سوی دیگر در صورت ارئه لوایح مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی کمتر می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با تأکید بر اینکه بسیاری از قوانین تصویب شده در همه ادوار مجلس به‌روز نیستند، تصریح کرد: این قوانین فقط وقت گرانبهای مردم و نمایندگان آنها را می‌گیرد، به همین دلیل اعتقاد دارم قوانین اضافه باید حذف شود و این روند در مجلس دهم آغاز شده است.

احمدی لاشکی با اشاره به سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” خاطرنشان کرد: مجلس هم باید مانند سایر دستگاه‌ها درر این مسیر گام بردارد و قوانین را به گونه‌ای تصویب کند تا برای مردم بهبود معیشت و ارامش اقتصادی را به همراه داشته باشد.

وی به سخن امام راحل مبنی بر اینکه “مجلس در رأس امور است” اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی نمایندگان مجلس حق اظهار نظر در همه موارد و تحقیق و تفحص از آنها را دارند و این باعث قدرت مجلس می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس فرمایش امام راحل و نیز تأکیدات مقام معظم رهبری باید به خاطر داشته باشیم مجلس در رأس امور است و این به معنی این نیست که نماینده مجلس باید در رأس امور باشد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه یک نماینده باید در تمام حوزه‌ها اطلاعات کافی داشته باشد، گفت: وجود کمیسیون‌ها تنها برای پخته‌تر شدن و تخصصی شدن قوانین است و این نباید باعث شود یک نماینده خود را در یک زمینه خاص وقف کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.