تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ آذر ۹۵.::. ساعت : ۴:۵۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

صادرات ۳۰ میلیارد ریالی گل و گیاه زینتی در چالوس

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران گفت: صنعت گل و گیاه به‌عنوان یکی از سودآورترین صنایع تبدیلی بوده و نقشی مهم در توسعه اقتصادی و اشتغال استان ایفا می‌کند.

به گزارش چالوس ما، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، سید مصطفی موسوی افزود: توسعه خوشه گل و گیاه، با توجه به شرایط آب‌وهوای استان قابل‌توجه است و نقش مهم و حیاتی در توسعه اشتغال دارد و در صورت استفاده از فناوری‌های روز در این بخش، اشتغال از گسترش بیشتر و پایدارتری برخوردار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به آشنایی هرچه بیشتر تولیدکنندگان گل و گیاه به فناوری‌های روز اظهار داشت: این اقدام تولیدکنندگان داخل کشور، شرایط صادرات را سهل و آسان‌تر خواهد نمود.

موسوی خاطرنشان کرد: با تشکیل خوشه صادراتی و حمایت دولت، بسترسازی لازم و کمک در جهت فروش و بازاریابی محصولات به تولیدکنندگان ارائه خواهد شد.

وی بیان داشت: خوشه گل و گیاه زینتی چالوس ۳۰ میلیارد ریال صادرات به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و آسیای میانه داشته است.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران تصریح کرد: ایران به دلیل موقعیت مناسب و قرار گرفتن در کنار کشورهای پرمصرف گل و گیاه، دارای شرایط ویژه بوده و بازار خوبی برای فروش گل و گیاه وجود دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.