تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ آذر ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۱۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

تحقق شعار «ما می توانیم» با تلاش جوانان جهادگر+عکس

حضور و نقش موثر بسیج در عرصه های مختلف گامی موثر در آبادانی و پیشرفت هایی در زمینه اشتغال و محرومیت زدایی در کشور دارد.

به گزارش چالوس ما  به نقل از سلام کمیجان، نهاد انقلابی جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی(ره) در ۲۷ خرداد سال ۱۳۵۸ تشکیل شد تا مرهمی باشد برای مردمی که در دورترین نقاط و در اوج محرومیت زندگی می کنند.

اگرچه بسیج شهرستان کمیجان در همه زمینه ها حضور پررنگ دارد اما بسیج سازندگی کمیجان با حضور در مناطق محروم مرهمی بر دلهای محرومان شده است و هرساله با برنامه ریزی مناسب برای اشتغالزایی و ارتقای سطح درآمد مردم تلاش می کند.

محمد کریمی، مسئول بسیج سازندگی کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان تصریح کرد: از ابتدای امسال از سوی بسیج سازندگی در عرصه اقتصاد مقاومتی آموزش هایی در زمینه پرورش مرغ بومی و ماکیان، کاشت زعفران، پرورش زنبور عسل به ۶۰ نفر از بسیجیان ارائه شد.

وی افزود: تاکنون ۵ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به ۳۷ نفر پرداخت شده که در زمینه صنایع تبدیلی در شهرستان پیشتاز بودیم.

کریمی با اشاره به ورود بسیج سازندگی به عرصه صنایع تبدیلی گفت: در زمینه صنایع تبدیلی بسیجی اکرم آزرومندی کار آفرین نمونه در سطح استان شناخته شد.

مسئول بسیج سازندگی از حضور پرشور بسیجیان کمیجانی در اردوهای جهادی در مناطق محروم خبر داد و گفت: در سال جاری ۱۲۵نفر در اردوهای جهادی شهرستان شرکت کرده اند، که ۷۵ نفر در قالب اردوهای جهادی در روستاها فعالیت داشتند و ۵۰نفر از دانش آموزان بسیجی در قالب اردوهای جهادی طرح هجرت شرکت کردند.

وی بیان کرد: عمده فعالیت جهادگران کمیجانی در زمینه های تعمیر حسینیه ها، مرمت دیوار مدارس و رنگ آمیزی مدارس بود.

کریمی از اعزام اکیپ پزشکی بسیجیان به روستاهای کمیجان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال در ۱۶ روستا در زمینه پزشکی خدمت رسانی شد که به صورت ویزیت رایگان مردم انجام شد.

مسئول بسیج سازندگی کمیجان تصریح کرد: در حوزه بسیج زنان اردوی یک روزه جهادی در روستاها انجام شد و کلاس های اقتصاد مقاوتی  که با حضور ۴۵ نفر از بانوان بسیجی برگزار شد.

وی با اشاره به تسهیل سفر بسیجیان در اعزام به اماکن زیارتی گفت: از ابتدای امسال ۷۰۰ نفر از بسیجیان زیارت اولی به مشهد مقدس در قالب اردوهای فرهنگی و زیارتی اعزام شدند.

در کمیجان کارگاه های کوچک و بزرگ در راه اقتصاد مقاومتی از اقدام به عمل رسیدند و با تلاش های شبانه روزی نقش مثبتی در چرخه اقتصاد کشور دارند، نمونه هایی از این کارگاه ها را میتوان، گلخانه ها و کارگاه تولید پلاستیک نایلون و کارگاه های خیاطی در میلاجرد و نیز کارگاه های نجاری در روستای سمقاور نام برد.

درحوزه ورزشی نیز سالن ورزشی صالحین در کمیجان و شهر میلاجرد افتتاح و به بهره برداری رسید.

سال جاری ورزشکاران بسیجی کمیجان با کسب رتبه های کشوری و استانی خوش درخشیدند، حسین رسولی قهرمان پرتاب دیسک در مسابقات قهرمانی بسیج کشور با کسب مدال طلا در آبان ماه  افتخار آفرین بسیجیان کمیجان شد.

مجتبی سلیمی مخترع و کارآفرین جوان بسیجی نمونه ای از جوان نخبه شهرستان است که از ۱۴ سال گذشته تاکنون با جدیت و همت اختراعات منحصر به فردی را به ثبت رسانده است و در پیشرفت شهرستان قدم های استواری را برداشته است.

از ابتدای سال تحصلی امسال ۱۷۸ دانش آموان کمیجانی در قالب راهیان راهیان نور عازم کربلای ایران شدند.

رزمایش دفاع از کوی و برزن با حضور گردان‌های بیت‌المقدس در کمیجان برگزار شد.

انتهای پیام/ک

دیدگاه خود را به ما بگویید.