تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ آذر ۹۵.::. ساعت : ۹:۳۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

تکذیب اسارت مستشاران ایرانی در شهر حلب

موج پیشروی ارتش سوریه با سرعت بی‌سابقه‌ای در شرق حلب ادامه دارد و محله صالحین و دو محله دیگر نیز آزاد شد تا مساحت تقریبی مناطق آزاد شده حلب به 85 درصد برسد.

به گزارش چالوس ما، بعد از آزادسازی محله باب النیرب و معادی در جنوب قلعه تاریخی حلب، محلات مجاور نیز در حال آزادسازی است.

یک منبع میدانی به «بین‌الملل فارس» گفت،‌ محله‌های «القصیله» و «جب القبه» در غرب باب النیرب آزاد شدند.

موج پیشروی ارتش سوریه بعد از آن به شرق محله بزرگ الصالحین رسید و بخش شرقی این محله نیز تحت کنترل ارتش سوریه در آمده و دقایقی پیش هم مرکز محله تحت کنترل ارتش درآمد.

هم‌اکنون درگیری در بخش غربی محله ادامه دارد و ارتش در حال تعقیب عناصر فراری گروههای مسلح در غرب صالحین است.

ارتش پس از صالحین، به سوی محله‌های «الکلاسه» و «باب المقام» خواهد رفت.

نیروهای مقاومت با تثبیت مواضع خود در بخش های وسیعی از محله الصالحین عملیات خود را از چند محور علیه مواضع تروریست ها در محله های “الکلاسه، باب المقام، الفردوس و کرم الدعدع» آغاز کردند.

همزمان پیشروی ها در محله الشیخ سعید ادامه دارد. در صورتیکه نیروها موفق نشوند محله الشیخ سعید را آزاد کنند کار گروه‌های دیگر مقاومت در محله‌های مرکزی که ذکر شد مانند الکلاسه و کرم الدعدع با مشکل جدی روبه‌رو خواهد شد.

با پاکسازی های صورت گرفته مقدار تقریبی مساحت آزاد شده به حدود ۸۵ درصد رسیده است.

درصورتیکه نیروها موفق شوند محلات «کرم الدعدع، الفردوس و الکلاسه» آزاد کنند، تروریست‌های مستقر در محله الشیخ سعید (جنوب حلب) از محور شمالی و شرقی در محاصره کامل خواهند رفت و بصورت خودکار، این منطقه ساقط شده محسوب میگردد.

به دلیل مقاومت شدید تروریست‌ها در محله الشیخ سعید که دروازه جنوبی شهر حلب قلمداد می‌شود، نیروهای مقاومت کار دشواری را در پاکسازی محله‌های ذکر شده در پیش دارند.

با پاکسازی الکلاسه و باب المقام و الفردوس، مناطق غربی قلعه حلب نیز ساقط شده محسوب می‌شود و از الان تروریست‌ها از این مناطق در حال فرار به سمت محله بستان القصر هستند.

بعد از محله الصالحین ، محله کوچک الجدیده نیز کاملا آزاد شد.

نیروها در محور غربی شرق شهر از محور «الزبدیه جب الشبلی» در حال پیشروی به سمت منطقه بستان القصر هستند.

درگیری‌ها در محور شرکت برق محله الشیخ سعید در شرق محله همچنان ادامه دارد.

برخی رسانه های وابسته به تروریست‌ها همزمان با شکست های پی در پی خود اقدام به انتشار اخباری مبنی بر اسارت تعدادی از مستشاران ایرانی در شهر حلب کرده‌اند که کاملا کذب است.

نیروها از محور محله «المعادی» واقع در غرب باب النیرب به سمت محله الاصیله و از سمت میدان محله الصالحین به سمت محله باب المقام اغاز شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.