تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ آذر ۹۵.::. ساعت : ۴:۰۹ ق.ظ
فاقددیدگاه

۸ راهکار مفید برای در امان ماندن از بیماری‌های قلبی

ترک سیگار، رژیم غذایی سالم، ورزش و فعالیت روزانه، کنترل دیابت، فشار خون و تناسب اندام، ابتلا به بیماری‌های قلبی را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند.

به گزارش چالوس ما، بیماری‌های قلبی در گذشته تنها سالمندان را درگیر خود کرده بود ولی در عصر کنونی جوانان نیز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند که محققان تنها علت آن را تغییر شیوه زندگی می‌دانند.

در زیر چندین راهکار برای کاهش بیماری‌های قلبی می‌خوانید که رعایت آنها تضمینی برای سلامتی فرد به شمار می‌آید.

۱٫ ترک سیگار

افرادی که روزانه چندین نخ سیگار می‌کشند، دو برابر بیشتر از کسانی‌که دخانیات مصرف نمی‌کنند در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارند.

۲٫ بهبود سطح کلسترول

متعادل نگه داشتن سطح کلسترول و توجه به میزان چربی‌های انباشته شده در بدن تا حد زیادی مانع بیماری‌های قلبی می‌شود و بدن شما را ایمن و سلامت نگه می‌دارد.

۳٫ کنترل فشار خون

افرادی که به فشار خون بالا مبتلا هستند، حدود ۵۰ درصد بیش از دیگران ممکن است به بیماری‌های قلبی و عروقی دچار شوند.

۴٫ پیروی از یک رژیم غذایی سالم

قرار دادن مواد غذایی سالم در برنامه روزانه به شما کمک می‌کند تا حد زیادی از انواع بیماری‌ها، ایمن و سلامت بمانید.

مصرف حداقل شکر، نمک و غذاهای چرب به داشتن قلب سالم کمک می‌کند. برنامه غذایی باید سرشار از غلات، حبوبات، ماهی و سبزیجات باشد.

۵٫ تناسب وزن

نگه داشتن خود در وزن مناسب و از دست دادن آنچه که اضافه است، برای سلامت قلب، متعادل نگه داشتن فشار خون و دیابت لازم است و احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

۶٫ کنترل دیابت

بسیاری از افرادی که دچار حمله‌های قلبی می‌شوند از دیابت رنج می‌برند و بعضی از آنها حتی از ابتلای خود به دیابت مطلع نیستند. بهتر است که با انجام یک تست از دیابت خود اطلاع یابید و در صدد کنترل آن باشید تا از بیماری‌های قلبی در امان بمانید.

۷٫ ورزش و فعالیت‌های بدنی

آنهایی که در طول روز فعالیت ندارند، بیش از دیگران دچار اضافه وزن و فشار خون بالا می‌شوند. برنامه ورزشی روزانه و یا حداقل یک روز درمیان به تناسب اندام و سلامتی قلب شما کمک شایانی می‌کند.

۸٫مدیریت استرس و خشم

عصبانی شدن پی‌درپی و داشتن استرس در طول روز با توجه به شرایطکاری و زندگی بسیاری از افراد، جزئی جدانشدنی از زندگی است. با حفظ آرامش خود و به حداقل رساندن استرس‌های روزانه به سلامت قلب و بدن خود کمک کنید.

منبع: فارس

دیدگاه خود را به ما بگویید.