تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۸ آذر ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۵۲ ب.ظ
فاقددیدگاه
در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه رازی تأکید شد؛

استعفای معاونت فرهنگی دانشگاه رازی اهانت به جامعه دانشگاهی است/آقای معاون باید بابت تمامی بی‌اخلاقی‌ها و قانون‌شکنی‌ها محاکمه شود

استعفای علیزاده را اهانت به جامعه دانشگاهی میدانیم و حتی عزل گروه بی فرهنگی موجود نیز مورد پذیرش ما نیست. بلکه باید بابت تمامی بی اخلاقی ها، قانون شکنی ها و اهانت به شعائر اسلامی محاکمه شوند.

به گزارش چالوس ما به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از؛ بسیج دانشجویی دانشگاه رازی طی نامه ایی نوشت؛ در نظام اسلامی دانشگاه باید کارخانه انسان سازی باشد. حتی در نظام های غیر اسلامی نیز دانشگاه کلوب شبانه نیست. مع‌الأسف فضاحت اخیری که در دانشگاه رازی توسط معاونت فرهنگی رقم خورده هر انسان صاحب غیرتی را به رنج می آورد و دارای نکات مهمی است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

۱- قندپهلو اولین برنامه مبتذل اخلاقی در دوران مسئولیت آقای «علیزاده» نبوده است. بلکه متأسفانه در طی ۱۰ ماه گذشته، شاهد برنامه ها و اقداماتی هستیم که نشانه لا قیدی این معاونت نسبت به اخلاق و حتی اخلاق جنسی و بی توجهی به ارزش های اسلامی است.

فضاحت جشن های فارغ التحصیلی و تبدیل شدن آن ها به سالن رقص با تند ترین موسیقی ها که ابداً در شأن یک محیط اسلامی و علمی نبود، دادن مجوز (غیر قانونی) برای اکران فیلم هایی با سکانس های مبتذل و غیر اخلاقی در سالن های مختلط، محور و تقویت کردن فردی که به ترویج و انتشار مقالاتی در دفاع از عمل قبیح همجنس بازی پرداخته، حمایت و تقویت برخی از دانشجویانی که به مسایل غیر اخلاقی شهره اند و حتی تصاویرشان را با شیشه های مشروب و به صورت برهنه منتشر کرده اند و تضعیف دانشجویان مذهبی، حمایت و تقویت کانون هایی که به انتشار فیلم ها و کلیپ های مبتذل و ترویج تصاویر برهنه پرداخته اند و بی ادبی ها و فحاشی های شخص دکتر علیزاده (برخلاف ظاهر) نمونه هایی از به یغما رفتن اخلاق در معاونت فرهنگی دکتر علیزاده است.

۲- اگر این فضاحت قندپلو اولین بار در دوران مسئولیت دکتر علیزاده اتفاق می افتاد و با عذر خواهی ایشان بابت بی تدبیری و کوتاهی شان از جامعه دانشگاهی همراه می شد، از جانب ما نیز قابل چشم پوشی بود. اما همانگونه که مطرح شد مسائلی از این دست بارها و بارها اتفاق افتاده و ما نیز به ریاست دانشگاه نسبت به رسوایی انتهای این مسیر تذکر و هشدار داده بودیم که مورد بی توجهی قرار گرفت و ان شاء الله به زودی به روشنگری در این زمینه خواهیم پرداخت.

۳- در تمام مدت برگزاری برنامه قند پهلو مدیر کل فرهنگی دانشگاه در آنجا حضور داشته است. لذا بیان این که ما بی خبر بودیم، اهانت به جامعه دانشگاهی است.

۴- دکتر علیزاده به جای “کی بود؟ کی بود؟ من نبودم” گفتن و محکوم کردن شعرایی که خودش دعوت کرده است، برای یکبار هم که شده باید بابت اهمال و بی تدبیری اش عذر خواهی کند. و به این سوال پاسخ دهد که آیا برای خودش مورد پذیرش بود که ناموسش در مراسم قند پهلو حضور می یافت؟

در پایان به مسئولین فرهنگی و ذی ربط دانشگاه عرض می کنیم که توبه کنند، وگر نه کار آن ها سخت خواهد شد.

۵- استعفای علیزاده را اهانت به جامعه دانشگاهی میدانیم و حتی عزل گروه بی فرهنگی موجود نیز مورد پذیرش ما نیست. بلکه باید بابت تمامی بی اخلاقی ها، قانون شکنی ها و اهانت به شعائر اسلامی محاکمه شوند.

بسیج دانشجویی دانشگاه رازی به زودی بیانیه ای تفصیلی درباره اقدامات ضد فرهنگی، غیر قانونی و دین ستیزانه مسئولین دانشگاه رازی منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.