تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آذر ۹۵.::. ساعت : ۱۲:۲۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

مسی یا رونالدو؛ کدام یک آقای گل ۲۰۱۶ شد؟

لیونل مسی با ثبت 59 گل در سال 2016 میلادی توانست عنوان بهترین گلزن سال 2016 را بالاتر از رونالدو از آن خود کند.

به گزارش چالوس ما، دیدار شب گذشته بارسلونا برابر اسپانیول و نیز رئال برابر کاشیما، آخرین بازی های مسی و رونالدو در سال ۲۰۱۶ بودند. مسی روز گذشته توانست یک گل به ثمر برساند و رونالدو نیز هت تریک کرد.

با اعلام رسمی انریکه مبنی بر اینکه به مسی، سوارز و نیمار برای بازی برگشت یک شانزدهم نهایی کوپا دل ری مقابل هرکولس استراحت داده، فوق ستاره آرژانتینی، پرونده خود در سال ۲۰۱۶ میلادی را با ثبت ۵۹ گل بست.

او ۵۱ گل با پیراهن بارسا و ۸ گل با پیراهن تیم ملی آرژانتین به ثمر رساند. از ۵۱ گل مسی برای بارسا، ۳۲ گل در لالیگا، ۱۳ گل در لیگ قهرمانان، ۵ گل در کوپا دل ری و ۱ گل نیز در سوپرکاپ اسپانیا به ثمر رسید. از ۸ گلش برای آرژانتین نیز ۵ گل در کوپا آمه ریکا و سه گل در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به ثمر رسیده است.

رونالدو اما در سال ۲۰۱۶ میلادی توانست ۵۴ گل به ثمر برساند؛ ۴۴ گل برای رئال و ۱۰ گل برای تیم ملی پرتغال.

برنده توپ طلای سال ۲۰۱۶، ۳۳ گل در لالیگا، ۷ گل در لیگ قهرمانان و ۴ گل نیز در جام جهانی باشگاه ها برای کهکشانی ها به ثمر رساند و در تیم ملی پرتغال نیز ۳ گل در یورو ۲۰۱۶ و ۷ گل نیز در مقدماتی جام جهانی روسیه.

پس از مسی و رونالدو، لوئیس سوارز با ۵۱ گل، زلاتان با ۴۹ گل، لواندوفسکی با ۴۶ گل، کاوانی با ۴۴ گل، عمر السوما با ۴۱ گل، ایگواین و الزاوی با ۳۹ گل و آگوئرو با ۳۷ گل قرار دارند.

مرجع : ورزش سه

دیدگاه خود را به ما بگویید.