تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آذر ۹۵.::. ساعت : ۸:۵۸ ب.ظ
فاقددیدگاه
معاون آموزش و پرورش مازندران مطرح کرد

اردوهای دانش‌آموزی ضدتربیت شده است/ تربیت پنهان فرزندان در فضای مجازی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مازندران گفت: اردوهای دانش‌آموزی که باید نماد و فرصتی برای تربیت و اخلاق باشد، اما امروز به ضدتربیت تبدیل شده است.

به گزارش چالوس ما، محمد شعبانی ظهر امروز در گردهمایی مدیران مدارس که با حضور مسئولان و کارکنان آموزش و پرورش چالوس، نوشهر، کجور وکلاردشت در سالن شهید آوینی چالوس برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین هدف تشكیل امور تربیتی در آموزش و پرورش پاسداری از مرزهای اعتقادی و حفظ دستاوردها و ارزش‌های انقلاب در مدارس است.

وی با بیان اینکه مدیران و مربیان فعال مایه افتخار آموزش وپرورش هستند، تصریح کرد: با واگذاری نقش‌ها به دانش‌آموزان در مدارس و اعتماد به آنها، سهمی در تربیت آینده‌سازان جامعه خواهیم داشت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مازندران با تأکید بر اینکه نباید بین فرآیند آموزش با پرورش جدایی بیفتد، ادامه داد: این دو در کنار هم ضامن سعادت و تعالی انسان هستند، به همین منظور نه تنها مربیان پرورشی بلکه تمام فرهنگیان باید در تربیت دانش‌آموزان سهیم شوند.

این مسئول از انتشار کتاب «در مسیر تربیت ۲» به ‌عنوان راهنمای معاونان، مربیان پرورشی و فرهنگی خبر داد و خاطرنشان کرد:هدف از این کار کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی، سامان‌دهی و اولویت‌بندی فعالیت‌ها و کاهش دغدغه‌های اجرایی در مدارس است.

شعبانی افزود: در کنار تزئین فیزیکی مدارس، باید فضایی بامحبت نیز در آن ایجاد شود تا جاذبه لازم را برای دانش‌آموز داشته باشد، علاوه بر این مربی پرورشی باید از تمام ظرفیت‌های مدرسه برای به‌روزآوری مسائل فرهنگی استفاده کند.

وی با بیان اینکه خطرات زیادی اردوهای دانش‌آموزی را تهدید می‌کند، یادآور شد: چنین اردوهایی باید نماد و فرصتی برای تربیت و اخلاق باشد، اما امروز به ضدتربیت تبدیل شده است، دلیل این امر نداشتن برنامه منسجم برای اردوهای دانش‌آموزان است و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مازندران با تأکید بر اینکه نباید نگاه ابزاری به مسائل فرهنگی داشته باشیم، اظهار کرد: مدیران با نگرش مناسب به این مسأله موجب ارتقا وضعیت استان در سطح کشور شده است.

وی در پایان از تربیت پنهان و زیرزمینی دانش‌آموزان در دنیای مجازی خبر داد و گفت: امروز آسیب‌های اجتماعی فرزندان ما را هدف گرفته است و در این میان توجه به تربیت فرزندان در کلاس اهمیت بیشتری می‌یابد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.