تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۰۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
آیا کفگیر آموزش و پرورش ته دیگ خورد؛

باج گیری از دانش آموزان در یکی از مدارس دخترانه

خبرها حاکی از برخورد زننده یکی از مدارس شهرستان دنا با دانش آموزان این مدرسه برای پرداخت کمک هزینه به مدرسه حکایت دارد.

به گزارش چالوس ما، به نقل از  صبح زاگرس شنیده ها حاکی از برخوردی شبیه به باج گیری در یکی از مدارس شهر سی سخت با دانش آموزان دختر در این مدرسه حکایت دارد.

خبرها حکایت از آن دارد که روز گذشته مسئولان دبیرستان دخترانه فاطمه زهرا سی سخت با رفتاری خارج از شان اقدام به ممانعت از خروج آن دسته از دانش آموزانی کرده اند که تا کنون موفق به پرداخت کمک هزینه به مدرسه نشده اند!

به گفته اولیای این دانش آموزان ،مسئولان دبیرستان در شرایطی اقدام به بستن درب خروجی مدرسه بر روی دانش آموزان کردند که در اوج سرمای روز گذشته دامنه های دنا دانش آموزان ۱۵ دقیقه ای در محوطه مدرسه در انتظار رسیدن اولیای خود برای تعیین تکلیف بدهی از مدرسه ماندند!

گفته شده مدیر آموزش و پرورش شهرستان دنا که گویا از این اقدام بی اطلاع بوده بعد از اعتراض اولیای دانش آموزان دستور به باز کردن درب مدرسه و پایان دادن به این حرکت زننده را داده است.

گفتنی است مجلسی نژاد مدیر آموزش و پرورش شهرستان دنا در واکنش به گزارشی که پیش از این مبنی بر درخواست کمک از دانش آموزان منتشر شد (اینجا بخوانید) از اختیاری بودن این کمک ها خبر داده بود و هر گونه اجبار در دریافت کمک هزینه از دانش آموزان را خلاف دستورالعمل های ابلاغی عنوان کرده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت و گو با خبرنگاران گفت: اخذ هرگونه وجه اجباری از دانش‌آموزان در مدارس دولتی ممنوع است.

 ظرف چند روز اخیر نیز برخی از خانواده‌های دانش‌آموزان در شهر یاسوج از اجبار در پرداخت مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به عنوان کمک‌های مردمی به مدارس و همچنین الزام دانش‌آموزان به تهیه برگه A4 و آوردن هزینه برای نوسازی وسائل ورزشی گلایه کردند.

برخی از این خانواده‌ها گفتند که دو یا سه فرزند دانش‌آموز دارند و پرداخت این مبالغ تحت عنوان کمک‌های مردمی برای آنها مقدور نیست.

برخی دیگر از این خانواده‌ها از گرفتن پول تحت عنوان خرید برگه A4 و تجهیز و نوسازی وسائل ورزشی انتقاد کردند که همه ساله تحت این عناوین از آنها پول گرفته می‌شود.

هادی زارع‌پور مدیرکل آموزش و پرورش  کهگیلویه و بویراحمد اخذ هرگونه وجه اجباری از دانش‌آموزان در مدارس دولتی را ممنوع دانست و گفت: با توجه به کمبود سرانه آموزشی و مشکلات مدارس خانواده‌ها داوطلبانه می‌توانند به مدارس در رفع این مشکلات کمک کنند.

وی با تأکید بر اینکه اخذ هرگونه وجه اجباری از دانش‌آموزان ممنوع و خلاف قانون است، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها در صورت مشاهده چنین مواردی فوراً به اداره‌کل آموزش و پرورش استان اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.