تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

واکنش ترامپ به دستور تسلیحاتی پوتین

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا به دستور امروز رئیس‌جمهور روسیه برای تقویت توان اتمی کشورش واکنش نشان داده و گفته که تا وقتی عقل بر جهان حاکم شود، آمریکا هم باید توان هسته‌ای خود را تقویت کند.

به گزارش چالوس ما، به نقل از   مشرق، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا ساعتی پس از صدور دستور تقویت زرادخانه‌های اتمی روسیه از سوی رئیس‌جمهور این کشور، به دستور پوتین واکنش نشان داد.

«ولادیمیر پوتین» امروز در نشست فرماندهان نظامی روسیه در وزارت دفاع این کشور فرمان افزایش قدرت و توان هسته‌ای روسیه را صادر کرد.

ترامپ هم در توئیتر خود واکنش نشان داده و نوشته:‌ «ایالات متحده بایست توان هسته‌ای خود را تا زمانی که دنیا در خصوص تسلیحات اتمی به موضعی معقول برسد، به شدت تقویت کرده و آن را گسترش دهد.»

این موضع در حالی گرفته شده که ترامپ به داشتن روابط گرم با روس‌ها و به خصوص پوتین مشهور است و حتی یک بار «باراک اوباما» در خلال تبلیغات ریاست جمهوری، از این جنبه روابط ترامپ به شدت انتقاد کرد و آن را برای یک سیاستمرد آمریکایی «بی‌سابقه» دانست.

مخالفان ترامپ البته پر بی‌راه نمی‌گویند؛ یکی از کلیدی‌ترین اعضای کابینه آینده ترامپ یعنی وزیر خارجه منتخبش، «رکس تیلرسون» مدیرعامل شرکت نفتی اکسون‌موبیل است که به خاطر روابط تجاری گرم با رو‌س‌ها مشهور است و  مشاور سیاست خارجی کرملین هم از انتخاب وی استقبال کرده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.