تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۱۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

شمارش معکوس برای منصوریان آغاز شد

اختلاف پنهان و پشت پرده علیرضا منصوریان با مهدی رحمتی حالا سرمربی تیم فوتبال استقلال را در معرض برکناری قرار داده است.

به گزارش چالوس ما، اتفاقات عجیب و غریبی که قبل و حتی در بین دو نیمه دیدار استقلال و نفت تهران بین رحمتی و منصوریان افتاد و دروازه‌بان استقلال با پیغام به سرمربی اش اعلام کرد نمی‌تواند به دلیل بیماری!به میدان برود حالا پرده از اختلافاتی برداشت که شاید منجر به خداحافظی علیرضا منصوریان از استقلال شود.

سرمربی تیم استقلال که از ابتدای فصل مهدی رحمتی و خسرو حیدری را ستون اصلی تیمش معرفی می‌کرد حالا در شرایطی قرار گرفته که نه راه پس دارد و نه راه پیش! منصوریان که اصلا فکرش را نمی‌کرد مهدی رحمتی در حساس ترین بازی برای سرنوشت او پیغام «حالم خوب نیست، نمی‌توانم بازی کنم!» به او بدهد حالا همه چیز خود را در خطر می بیند. او با رویاپردازی و استفاده از کلمات قلمبه و سلمبه سعی داشت خود را متفاوت تر از دیگر مربیان استقلالی نشان بدهد، اصلا در این تیم خوب نتیجه نگرفت و حالا کار به جایی رسیده که در فاصله یک بازی تا پایان نیم فصل هر دقیقه و ساعت نام جانشین خود را در رسانه‌ها می‌خواند!

اینکه چه کسی در این برهه با مربیان خارجی مذاکره کرده و صحبت از فیلیکس ماگات مطرح می‌شود، سوالی است که سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال باید به آن جواب بدهد. مدیرعاملی که بعد از هفته هشتم عنوان کرد تیمش تیکی تاکا بازی می‌کند و رگه‌هایی از بازی بارسلونا را در استقلال می‌بیند! غافل از اینکه همه مشکلات استقلال را دیدند ولی افتخاری ندید و یا نخواست که ببیند!

سوال مهمتر این است که چرا درست در روزهایی که در پشت پرده علیرضا منصوریان از مهدی رحمتی ناراحت است مذاکره با مربیان خارجی آغاز شده است؟ آیا افتخاری تا همین هفته پیش که تمامی اعضای هیات مدیره از روند استقلال رضایت نداشتند، نمی‌توانست دستور مذاکره با مربیان خارجی را بدهد؟

صد البته که حذف از جام حذفی باعث نگرانی مدیران استقلال شده اما به نظر می‌رسد باز هم مثل چند سال گذشته اشخاص دیگری به جز مدیر عامل مثل زمان مدیریت افشارزاده در حال تصمیم گیری برای استقلال هستند!

افتخاری که قبل از دربی  و وقتی هجمه‌ها را علیه منصوریان دید به صورت احساسی اعلام کرد تا من هستم منصوریان هم هست، حالا تکلیف طرفداران استقلال را روشن کند، بهتر است او به هواداران نگران استقلال بگوید، دوست دارد پشت مربی جوان تیمش بایستد یا اینکه خودش خواستار مذاکره با مربیان خارجی شده است.

استقلال این روزها حال و روز خوشی ندارد و آشفتگی در هیات مدیره، کادر فنی، بازیکنان، تیم های پایه و… در بخش های مختلف آن مشهود است. استقلال تیمی است که سرمربی‌اش پوست موز را زیر پایش حس می‌کند اما در حال مقاوت است تا سُر نخورد. شاید منصوریان پای خود را روی این پوست موز تا روز یکشنبه بتواند نگه دارد که اگر این اتفاق بیفتد، خوش شانس است اما به نظر می‌رسد شمارش معکوس برای خداحافظی منصوریان یا همان علیمنصور استقلالی‌ها آغاز شده باشد. اینکه سرمربی استقلال طی روزهای اخیر به چه مسائلی رسیده و از چه اتفاقاتی با خبر شده موضوعی است که شاید روزی با اظهارات وی مشخص شود اما بدون شک رسانه‌ای شدن دلخوری او از رحمتی و  خبر حضور سید حسین حسینی در بازی با سپاهان درون دروازه استقلال و نیمکت‌ و یا سکونشین شدن رحمتی در آخرین بازی نیم فصل نمی‌تواند بی‌ارتباط به مسائلی باشد که منصوریان از آن با خبر است.

و نکته آخر اینکه استقلال امسال شرایطی را تجربه کرد که هرگز اینقدر از لحاظ مدیریتی ضربه نخورد. تیمی که از آکادمی گرفته تا تیم بزرگسالان و حتی پیشکسوتان دچار مشکل بود و هر روز یک خبر از قسمتی از اتفاقات این باشگاه دل طرفداران میلیونی این تیم را لرزاند. حالا با نزدیک شدن به زمان برگزاری مجمع باشگاه استقلال شاید بهتر باشد وزیر ورزش و جوانان با نگاهی کاملا منطقی به عملکرد اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال طی دو سه سال اخیر و البته اتفاقات پشت پرده‌ای که در این باشگاه رخ می دهد، ورود کرده و با کالبدشکافی مشکلات این تیم مردمی، تصمیمی منطقی و درست برای یکی از اصلی‌ترین قطب‌های فوتبال کشور اتخاذ کند.

منبع: فارس

دیدگاه خود را به ما بگویید.