تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ دی ۹۵.::. ساعت : ۴:۳۲ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس مطرح کرد

پیوند ۹ دی با قیام عاشورا/ “بصیرت” مانند سپری در برابر شیاطین و دشمنان است

امام جمعه چالوس گفت: یکی از معانی "بصیرت" سِپَر است، یعنی همانگونه که سپر در جنگ جان انسان را حفظ می‌کند، بصیرت نیز باعث در امان ماندن روح انسان از نفوذ شیاطین است.

به گزارش چالوس ما، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی عصر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: شهدا با نثار خون خود، مسیر حق را از باطل متمایز کردند و راه درست زندگی را به ما نشان دادند که باید شکرگزار این مسأله باشیم.

وی با مقایسه حرکت مردم در روز ۹ دی ۸۸ با قیام عاشورا تصریح کرد: عاشورا در تاریخ جادوانه شده است، چون این قیام برای آزادی و آزادگی انسان‌ها بود و مردم را از سرگردانی و جهل نجات داد، اگر این اتفاق عظیم رخ نمی‌داد، چه بسا مردم جهان همچنان در گمراهی باقی می‌ماندند.

امام جمعه چالوس افزود: حماسه ۹ دی خروش مردم بابصیرت ایران بود که با عاشورا پیوند خورده و ماندگار است و هیچ‌گاه نباید از خاطر مردم پاک شود.

راشدی با اشاره به معنای لغوی واژه “بصیرت” خاطرنشان کرد: یکی از معانی “بصیرت” سِپَر است، یعنی همانگونه که سپر در جنگ جان انسان را حفظ می‌کند، بصیرت نیز باعث در امان ماندن روح انسان از نفوذ شیاطین است.

راشدی در پایان با تأکید بر لزوم افزایش آگاهی مردم در مورد مسائل روز گفت: آگاهی ملت باعث می‌شود از شر شیاطین دنیوی که همان دشمنان داخلی و خارجی هستند، حفظ شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.