تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ دی ۹۵.::. ساعت : ۱:۱۷ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس:

پیام رهبر انقلاب به جوانان غربی ادامه راه انبیا است

امام جمعه چالوس گفت: ارسال نامه مقام معظم رهبری به جوانان کشورهای غربی و آمریکای شمالی یادآور همان نقشی است که انبیای الهی در بیداری ملت‌ها برای دعوت آنان به توحید و تلاش برای نجات بشریت از سلطه طاغوت داشتند.

به گزارش چالوس ما، محمدمهدی راشدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چالوس با اشاره به حضور حماسی و آگاهانه مردم چالوس در کنار همه ملت ایران در مراسم ۹ دی اظهار کرد: نهم دی یادآور حماسه بزرگ ملت ایران است که با حضور آگاهانه خود، به هشت ماه فتنه‌گری و آشوب‌های خیابانی پایان دادند.

وی افزود: حوادثی که به فتنه ۸۸ معروف شد، برنامه و نقشه‌ای شوم برای براندازی نظام اسلامی از سوی دشمنان بود، البته از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در تمام فتنه‌ها و بحران‌ها ردپای استکبار به چشم می‌خورد که با تفرقه‌اندازی میان اقوام، پیروان مذاهب مختلف و جناح‌های سیاسی برای دخالت در کشور برنامه‌ریزی کرده‌اند.

امام جمعه چالوس به دلیل این تلاش‌های دشمنان اشاره کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی مردم ایران تنها نهضتی در جهان بود که ماهیت عاشورایی داشت و این مسأله برای دشمنان ما قابل تحمل نیست و از هرگونه توطئه و نقشه‌ای برای براندازی نظام اسلامی دریغ نمی‌کنند.

این مسئول ادامه داد: بصیرت و آگاهی مردم ما موجب شده است که به نقشه‌های دشمنان پی برده، بارها و بارها همانند ۹ دی سال ۸۸ حماسه‌های عظیم و کم‌نظیر خلق کنند، تکرار هرساله این حضور نیز نشانه بیداری ملت و آمادگی آنها برای خلق حماسه‌ای دیگر با اشاره رهبر معظم انقلاب است.

راشدی با اشاره به ۱۳ دی‌ماه سالروز ابلاغ پیام تاریخی حضرت امام (ره) به گورباچف رهبر شوروی سابق در سال تصریح کرد: این پیام از مکتب الهی اسلام و سنت پیامبر گرامی الهام گرفته شده است و هدف آن هم رساندن پیام توحید است، ارسال چنین پیامی بیانگر توانمندی اسلام و معارف قرآنی در پاسخ دادن به تمام نیازهای فکری و اعتقادی انسان‌ها است.

وی با بیان اینکه امام راحل در این پیام تنها راه نجات بشر امروز را بازگشت به فطرت خداجوی خویش دانست، خاطرنشان کرد: ایشان با پیش گویی از آینده کمونیسم، گورباچف را از افتادن در دامن ماتریالیسم غرب بر حذر می‌دارد، البته این پیام تنها برای شخص گورباچف و یا سران کشور شوروی سابق نبود، بلکه یک پیام جهانی برای همه  قدرت‌ها و ملت‌های جهان در تمام زمان‌ها است.

امام جمعه چالوس به نامه رهبر معظم انقلاب در سال گذشته به جوانان جامعه غربی اشاره کرد و گفت: این نامه نیز همانند پیام امام خمینی (ره) حاکی از آزاد اندیشی، حق طلبی و عدالت‌خواهی برای جوامع غربی بود و در آن از جوانان دنیا خواسته شده است تحت تأثیر تبلیغات رسانه‌های استکباری قرار نگیرند.

این مسئول با تأکید بر لزوم مطالعه و برسی درباره اسلام ناب اظهار کرد: مردم جهان نباید اسلام را از رفتار و افکار گروه‌هایی مانند داعش الگوبرداری کنند، زیرا اسلام بی‌پیرایه و زلال آن چیزی نیست که این گروه‌های تندرو ادعا می‌کنند.

راشدی افزود: ارسال چنین پیام‌هایی از سوی امام راحل و مقام معظم رهبری یادآور همان نقشی است که انبیای الهی در بیداری ملت‌ها برای دعوت آنان به توحید و تلاش برای نجات بشریت از سلطه طاغوت داشتند.

وی به روز ۱۲ دی‌ماه، سالگرد صدور حکم اعدام و شهادت آیت‌الله شیخ نمر اشاره کرد و یادآور شد: این روحانی برجسته شیعه به خاطر دفاع شجاعانه از عزت مسلمانان و شیعیان مظلوم عربستان و نیز انتقاد از سیاست‌های خشن و کینه‌توزانه آل سعود در برابر شیعیان و مسلمانان به شیوه‌ای خشن به اعدام در انظار عمومی محکوم شد.

امام جمعه چالوس ادامه داد: نکته قابل توجه در این مورد سکوت سازمان‌های مدعی حقوق بشر در برابر این جنایت و جنایات فراوان رژیم آل‌سعود در یمن، بحرین و نیز پشتیبانی عربستان از تقویت گروه‌های تکفیری-تروریستی در سوریه، عراق و افغانستان است.

این مسئول در پایان با تأکید بر اینکه البته با وجود حمایت این سازماتن‌ها از سعودی‌ها، سیاست‌های این رژیم در منطقه با شکست روبرو شده است، گفت: امروز از یک سو عربستان در باتلاق یمن گرفتار شده است و در حمایت از تروریست‌ها در عراق و سوریه شکست خورده است، از سوی دیگر در عرصه اقتصاد جهانی نیز در تلاش برای حفظ سهمیه نفت در اوپک در رقابت با ایران ناکام ماند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.